Dziś: poniedziałek, 25 września 2023
Imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

ŚDM – Lizbona 2023
Inauguracyjne spotkanie punktu przygotowań do ŚDM Kraków 2016

Archidiecezjalne Centrum ŚDM zaprasza w pierwszy piątek miesiąca, 6 marca br., na inauguracyjne spotkanie w ramach programu duchowego „Serce 2.0”, przygotowujące do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

Więcej…

 
Archidiecezjalne Centrum ŚDM na Facebook`u

Od poniedziałku, 9 lutego br., na portalu społecznościowym Facebook, pod adresem: www.facebook.com/sdm.szczecin, funkcjonuje oficjalny profil Archidiecezjalnego Centrum Światowych Dni Młodzieży. Stronę polubiło już prawie 400 osób.

Więcej…

 
Papież do młodzieży: miejcie odwagę być szczęśliwi

Do odważnego podążania drogą ewangelicznych Błogosławieństw zachęca Ojciec Święty młodych w skierowanym do nich orędziu na tegoroczny XXX Światowy Dzień Młodzieży. Będzie on obchodzony w Niedzielę Palmową, 29 marca w poszczególnych diecezjach świata. Jego hasłem są słowa Pana Jezusa: „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą” (Mt 5,8).

Więcej…

 
Zaczął się ostatni etap duchowych przygotowań do ŚDM

„Tegoroczne orędzie papieża Franciszka na Światowy Dzień Młodzieży otwiera ostatni rok przygotowań do międzynarodowego spotkania młodych w Krakowie” – uważa bp Damian Muskus OFM. Koordynator generalny Komitetu Organizacyjnego ŚDM 2016 odczytuje w nim również wskazówki dla gospodarzy tego wydarzenia.

Więcej…

 
Prawdopodobnie papież spotka się z młodymi w Wieliczce

Trójstronne porozumienie o współpracy przy ŚDM zostanie podpisane 25 lutego między urzędem marszałkowskim, prezydentem Krakowa i kard. Stanisławem Dziwiszem - poinformował KAI ks. Tomasz Kijowski, rzecznik komitetu organizacyjnego ŚDM 2016. Porozumienie zostanie podpisane w krakowskiej kurii. Będzie regulować kwestie współpracy przy organizacji i podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r.

Więcej…

 
Krajowe Forum Duszpasterstwa Młodzieży Łomża 2015

„Powiedz mi, jaka jest twoja miłość, a powiem ci, kim jesteś" – te słowa św. Jana Pawła II wypowiedziane w 1983 podczas spotkania z młodzieżą wybrzmiały wieczorem 30 stycznia w katedrze w Łomży. Przypomniał je bp Henryk Tomasik podczas Mszy św. otwierającej XII Krajowe Forum Duszpasterstwa Młodzieży w Łomży.

Więcej…

 
TVP oficjalnym nadawcą telewizyjnym ŚDM 2016

Światowe Dni Młodzieży będą transmitowane przez Telewizję Polską, która także wyprodukuje międzynarodowy sygnał emisyjny z tego ważnego wydarzenia – przewiduje porozumienie podpisane w poniedziałek 2 lutego przez kard. Stanisława Dziwisza w imieniu Archidiecezji Krakowskiej i prezesa Juliusza Brauna w imieniu TVP.

Więcej…

 
Wolontariat PLUS - nowy projekt w ramach ŚDM Kraków 2016

Wolontariat PLUS to inicjatywa utworzona przez Sekcję Wolontariatu Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Projekt kierowany jest przede wszystkim do wolontariuszy z Małopolski, którzy są gotowi w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy spotykać się regularnie, aby małymi krokami uczyć się pracy w grupie, odkrywać swoje talenty i pasje oraz samodzielnie podejmować zadania. Oficjalna inauguracja Wolontariatu odbędzie się we wtorek, 27 stycznia, o godz. 18.30 w krakowskiej siedzibie Komitetu Organizacyjnego ŚDM (ul. Kanonicza 18).

Więcej…

 
Przygotowania do ŚDM szansą na zmianę w Polsce

"Więcej młodych ludzi jest w piątek w pubie niż w niedzielę w kościele. I trzeba powalczyć o równowagę” – mówi w rozmowie z KAI ks. Tomasz Kijowski SDB, szef biura prasowego ŚDM Kraków 2016. Szansą na zmianę w polskim Kościele wg salezjanina są przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, których Polacy będą gospodarzami ale najprawdopodobniej także największymi beneficjentami.

Więcej…

 
Przed ŚDM 2016: darmowa aplikacja "Tweetując z Bogiem"

Darmowa aplikacja „Tweetując z Bogiem” oraz książka pod tym samym tytułem to nowa pomoc formacyjna do przygotowań duchowych przed Światowymi Dni Młodzieży Kraków 2016. Może się okazać szczególnie przydatna dla osób stawiających pytania o wiarę jak również dla niewierzących. Aplikacja na urządzenia przenośne udostępnia teksty Mszy świętej, katolickie modlitwy w różnych językach obcych oraz 200 pytań i krótkich odpowiedzi zwanych „tweetami” na tematy dotyczące wiary. Pierwotnie były to bowiem pytania zadawane księdzu przez młodych ludzi m.in. za pośrednictwem Twittera.

Więcej…

 
W niedzielę ruszył program "Serce 2.0" przed ŚDM 2016

Od niedzieli ruszył program duszpasterski "Serce 2.0", który jest kolejnym etapem duchowych przygotowań do Światowego Dnia Młodzieży w Krakowie. - Ufamy, że program stanie się w całej Polsce doskonałą okazją do ożywienia pracy z młodymi - powiedział ks. Krzysztof Dukielski, który jest odpowiedzialny za koordynację programu wraz z ekipą młodych z Krajowego Duszpasterstwa Młodzieży.

Więcej…

 
Campus Mundi – gra nt. Światowych Dni Młodzieży

Campus Mundi to pierwsza w historii gra karciana poświęcona tematyce Światowych Dni Młodzieży. Jest też przewodnikiem po idei, historii i najważniejszych elementach tego wielkiego spotkania młodych, jakie nastąpi w 2016 r w Krakowie.

Więcej…

 
Prapremiera hymnu ŚDM w czasie Orszaku Trzech Króli

Po modlitwie Anioł Pański odmówionej na krakowskim rynku przez uczestników Orszaku Trzech Króli 6 stycznia 2015 r. zostanie na żywo wykonany po raz pierwszy oficjalny hymn Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Więcej…

 
Bp Tomasik poświęcił samochód-kaplicę na symbole ŚDM

Symbole Światowych Dni Młodzieży, czyli krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani, będą podróżowały po Polsce w specjalnym samochodzie-kaplicy. Auto poświęcił biskup Henryk Tomasik, krajowy duszpasterz młodzieży. Uroczystość odbyła przy budynku Duszpasterstwa Akademickiego w Radomiu. Auto będzie jeździło po Polsce już od najbliższej niedzieli. Młodzież z diecezji opolskiej odbierze symbole ŚDM od młodzieży z Czech.

Więcej…

 
Międzynarodowe Centrum Ewangelizacji w ramach ŚDM 2016

W Krakowie podczas Światowych Dni Młodzieży w 2016 r., będzie działać Międzynarodowe Centrum Ewangelizacji. To inicjatywa Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji, w porozumieniu z kard. Stanisławem Dziwiszem – przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016 i bp. Damianem Muskusem OFM – Koordynatorem Generalnym KO ŚDM Kraków 2016.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 73334 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

ADM Wolin 2023 - Msza Święta i rozpoczęcie spotkania

Święta, święta i po świętach... Ale mamy...

blog ichtis

Facebook