Dziś: środa, 6 grudnia 2023
Imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

RYMcerze w USA
Nie mogę wyświetlić obrazka

Pod koniec 2013 roku dwaj raperzy, Bęsiu i Dj Yonas polecieli do Stanów Zjednoczonych, żeby w ramach trasy koncertowej przedstawić Polonii swoją warszawską działalność. Promowali przesłanie polskiego chrześcijańskiego rapu i projekt „Nie Zmarnuj Swojego Życia”, który stworzyli i realizują wspólnie z Apostolskim Ruchem Wiary. RYMcerze odwiedzili Miami, Los Angeles i Chicago.

RYMcerze polecieli do Stanów Zjednoczonych na zaproszenie polskich księży. Podczas trzech tygodni prowadzili spotkania, dzielili się swoimi historiami walki z uzależnieniem od narkotyków i zachęcali do odważnego wprowadzania życiowych zmian. Tak, aby każdy ze słuchaczy żył z pasją, wiarą i poczuciem spełnienia.

- Przesłanie „Nie Zmarnuj Swojego Życia” trafiło do naszych rodaków w USA. To niesamowite! Wyjazd traktujemy jak wyjątkowy prezent od Boga. To przywilej, że mogliśmy zaprezentować, co się dzieje w Polsce i jak docieramy do młodzieży – mówi Jonatan Blank (Dj Yonas)

- Wyjazd był spełnieniem naszych marzeń. Ludzie i miejsca – są dla nas inspiracją, by Boże dzieło trwało w naszej muzyce. Nakręciliśmy teledyski z raperami chrześcijańskimi, z którymi współpracujemy m.in. z Bless’Ed i Nature. Byliśmy na koncercie światowych raperów Lecrae i Andy Mineo w Phoenix. Dotarliśmy do Hollywood, widzieliśmy Wielki Kanion… W tym roku również chcielibyśmy zawitać do USA – przyznaje Łukasz Bęś (Bęsiu)

Po przylocie, raperzy są gotowi ruszać do kolejnych szkół z projektem profilaktycznym „Nie Zmarnuj Swojego Życia”. Do tej pory, odwiedzili 24 warszawskie szkoły (gimnazja, licea, technika, młodzieżowe ośrodki socjoterapii) i dotarli do ponad 10 tys. uczniów. Cały czas można zapraszać RYMcerzy do szkół. Spotkania w warszawskich szkołach są darmowe.

Projekt Nie Zmarnuj Swojego Życia został objęty Patronatem Honorowym Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Patronami medialnymi projektu są: Gość Niedzielny, Niedziela, Miłujcie się, Radio Warszawa, portal wiara.pl, Opoka, Chrześcijańskie Granie, Klub Dobrej Muzyki, gloria24.pl. Partnerami są m.in. Fundacja Czyńmy Dobro, Stowarzyszenie Edukacyjne Integracja, Wydawnictwo Compassion oraz Chrześcijańska Inicjatywa Medialna.

***

Skład RYMcerze tworzą DjYonas i Bęsiu, dwaj przyjaciele, którzy grają ze sobą od 8 lat. Poznali się na Slot Art Festival. Do tej pory nagrali 7 wspólnych płyt. W tym roku ukaże się kolejny krążek RYMcerzy "Bóg ponad hajs" oraz NOWY JA – Dj’a Yonasa. W roku szkolnym 2013/2014 z inicjatywy Apostolskiego Ruchu Wiary prowadzą projekt Nie Zmarnuj Swojego Życia skierowany do uczniów szkół średnich.


liczba odsłon: 1676 | dodano: 2014-01-23 13:30:31

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook