Dziś: niedziela, 25 lutego 2024
Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Ruszyły przygotowania do Dni Młodych
Dni Młodych to wydarzenie, które ma na celu zjednoczenie i zbliżenie do siebie młodych ludzi z całej archidiecezji. To trzy dni, których bogaty program sprawia, że jest czas dla Boga, czas dla drugiego człowieka i czas na spotkanie ze sobą. Ostatnie spotkania dwukrotnie odbywały się w Myśliborzu.

Program obejmował m. in.: warsztaty tematyczne, a wśród nich: biblijne, dziennikarskie, taneczne, fotograficzne, muzyczne, medyczne, psychologiczne, teatralne i pantominy oraz wiele innych. Warsztaty rozwijają nowe umiejętności wśród uczestników – np. układanie ikeban, uczą i wychowują – tak jak medyczne, rozbudzają zainteresowania, pokazując drogę dobrego działania – dziennikarskie, śpiewu i tańca. Każdy uczestnik wybiera jeden warsztat, który towarzyszy mu przez dwa dni i każdy warsztat pod koniec prezentuje siebie i swoje dzieło.

Poza warsztatami była konferencja, grupy dzielenia oraz forum – to jest czas kiedy można usłyszeć wiele ciekawych informacji, można posłuchać zdania innych ludzi i samemu podzielić się swoim doświadczeniem.

W trakcie Dni Młodych jest też czas na rozrywkę: najwięcej radości dają koncerty. Zarówno dwa lata temu, podczas występu Jesiennych Przyjaciół, jak i w poprzednim roku przy dźwiękach muzyki Siewców Lednicy młodzież porwała się do góry – skacząc, tańcząc i bawiąc się pokazali, że siła i moc leży w ich sercach i oni potrafią tę siłę i moc pokazać z wielkim entuzjazmem i radością.

Nie byłoby Dni Młodych bez przeżywania ich w duchu skupienia i modlitwy. I taki też czas organizatorzy przewidują w programie. Msza Św., Jutrznia, Godzina Miłosierdzia z Koronką, Celebracja Sakramentu Pokuty, Adoracja – to momenty wyznaczające dzień i tak jak w pozostałych punktach tak i tu młodzież gromadzi się na wspólnej modlitwie, by chwalić Boga i by się z Nim pojednać.

Każdym Dniom Młodym przyświeca hasło przewodnie, które podczas trzech dni jest zgłębiane przez młodych ludzi – w tamtym roku były to słowa: „Nadzieja w Bogu”. W Choszcznie będziemy mieli hasło: „Odkryj lepsze życie”. Są to również dni wymiany, ponieważ gościmy młodych ludzi z Niemiec, a wcześniej także z Białorusi.

Dziś mieszkańcy Choszczna jeszcze nie wiedzą, co ich czeka (dlatego postaram się przybliżać Państwu ideę Archidiecezjalnych Dni Młodych) ale mogę powiedzieć Wam drodzy mieszkańcy: bez obaw. Mieszkańcy Myśliborza początkowo też się obawiali, bo często jest tak, że boimy się tego, co nieznane. Jednak później mieszkańcy Myśliborza chętnie gościli młodych ludzi i razem z nimi przeżywali ten czas. Nazwa nie odnosi się tylko do młodych wiekiem, ale i do młodych duchem, dlatego zapraszamy i mieszkańców na obchody Dni Młodych. Już dziś zapewniam wszystkich mieszkańców Choszczna, że młodzi ludzie oczekują na to wydarzenie i oczekują spotkania z Wami. Prosząc Was o otwartość, gościnność oraz uśmiech, obiecując, że młodzi, którzy przyjadą postarają się Wam odwdzięczyć tym samym. Do zobaczenia w maju.

Prosimy również o pomoc w przyjęciu młodzieży na noclegi do Waszych domów.
Kontakt: ks. Paweł Wiśniewski GG: 4530728 tel. 95 765 2473 skype: wisnia3973 email: wisnia@szczecin.opoka.org.pl

Joanna Witych


liczba odsłon: 3593 | dodano: 2010-02-09 12:56:26

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook