Dziś: środa, 8 lutego 2023
Imieniny: Piotr, Jan, Hieronim

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Rozpoczęło się 32. ESM
Wieczorna modlitwa na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich oficjalnie rozpoczęła 32. Europejskie Spotkanie Młodych. W dwóch wielkich halach zamienionych w specjalne miejsca modlitwy zgromadziło się ponad 30 tysięcy młodych z różnych stron Europy a także mieszkańców stolicy Wielkopolski.
Podczas czuwania br Alois - przeor wspólnoty z Taize wyraził swą wielką radość z tego, że znów jesteśmy razem. "Po raz czwarty nasze spotkanie odbywa się w Polsce. Po raz czwarty młodzi Europejczycy odkryją wspaniałą gościnność polskich rodzin" - mówił br Alois.

Przeor wspólnoty z Taize nawiązał też do Listu z Chin, który otrzymał każdy uczestnik spotkania. "Kiedy go układałem kierowałem się pytaniem: Dlaczego wierzyć dzisiaj? Jakie powody mogą doprowadzić do wiary w Boga, w Jezusa Chrystusa? Nie możemy uniknąć zastanawiania się nad tym, co może nadać kierunek mojemu życiu, jaki cel warto wybrać - mówił br Alois i dodał, że wszyscy odczuwamy, ze nasz świat potrzebuje wielkich zmian.

„Odkrywamy jednak, że niezbędna zmiana, w szczególności przemiana światowego systemu ekonomicznego i finansowego nie uda się bez przemiany ludzkiego serca. Przybyliśmy tutaj, żeby każdy z nas rozpoczął lub pogłębił taką przemianę serca" - mówił do młodych br Alois. Na zakończenie dodał, że postęp ekonomiczny, chociaż bardzo ważny, nie może zaspokoić najgłębszego pragnienia. To pragnienie otwiera nasze serca, żebyśmy usłyszeli głos Ducha Świętego, który cicho szepce w nas: "jesteś kochany zawsze i nieodwołalnie, nawet trudne doświadczenia Twojego zycia nie mogą zagłuszyć tej miłości".

Wieczorna modlitwa zakończyła się adoracją krzyża.

mgl / Poznań
 


liczba odsłon: 1929 | dodano: 2009-12-30 14:16:29

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook