Dziś: sobota, 9 grudnia 2023
Imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Rozpoczęła się Ewangelizacja na polu Przystanku Woodstock

Uczestnicy tegorocznej Ogólnopolskiej Inicjatywy Ewangelizacyjnej Młodzi-Młodym Przystanek Jezus, ustawili na Polu Woodstock, 15 metrowy biały Krzyż symbolizujący ich obecność pośród uczestników festiwalu. Krzyż poświęcił duchowy przewodnik Przystankowiczów, biskup diecezjalny diecezji Koszalińsko Kołobrzeskiej Edward Dajczak.

W słowie skierowanym do ewangelizatorów zebranych pod Krzyżem, bp Dajczak potwierdził posłanie i konieczność obecności pośród młodych na Woodstocku. Przypomniał także iż istnieje ciągle potrzeba odnowy kościoła w Polsce.. „Ci z Was, którzy tu już wielokrotnie byli to wiedzą aż nadto dobrze, ci młodzi wybrali się kiedyś kościoła, może z rodzinnej tradycji bądź z chęci poszukiwania i nie spotkali kościoła jaki powinni spotkać. Myślę że często jak się na nas patrzy, na nasze przebywanie, na nasze celebracje liturgii, na te posępne twarze idących do komunii to można ciągle myśleć że jest to karawana pogrzebowa a nie kościół pięćdziesiątnicy”.

Trzeci dzień na Przystanku Jezus upłynął pod znakiem rozważania i uwielbienia tajemnicy obecności i działania Ducha Świętego – Trzeciej Osoby Trójcy Świętej. Podczas południowego nabożeństwa, które celebrował Bp Dajczak, miało miejsce wyznanie wiary z zaczerpnięte obrzędu bierzmowania, modlitwa wstawiennicza kapłanów nad ewangelizatorami, oraz obrzęd namaszczenia „olejem radości”.

Podczas uroczystej Eucharystii, zebrana została taca na chleb dla napotkanych uczestników Przystanku Woodstock. Jak tłumaczy Ks. Sebastian z Radomia: „To symboliczny gest jedności z młodymi. Woodstockowicze bardzo często zaczepiają nas ‘na chleb’, po prostu – są głodni. Jak mówi Pismo Święte: ‘głodnych nakarmić’- więc robimy to!”.

„Wioska” Przystanku Jezus na polu Woodstocku, staje się od dziś miejscem spotkania, rozmowy i dzielenia z młodymi. Stałymi punktami są modlitwy pod Krzyżem takie jak Anioł Pański, Koronka do Miłosierdzia Bożego, czy Apel Jasnogórski. Jak zapewniają organizatorzy: „z całą pewnością nie zabraknie radosnego uwielbienia, tańców i śpiewów. Jesteśmy radosnymi ludźmi, niesiemy wszakże przesłanie miłości!”.

Przystanek Jezus jest ogólnopolską inicjatywą ewangelizacyjną skierowaną do ludzi młodych uczestniczących w Przystanku Woodstock, celem prezentacji osoby Jezusa Zmartwychwstałego, przynoszącego dar zbawienia. Przystanek Jezus odbywa się nieprzerwanie od 10 lat. Inicjatywa zakończy się w Poniedziałek uroczystą Mszą Świętą, którą celebrować będzie biskup diecezjalny diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej Stefan Regmunt.
 
 
Źródło: Sztab Organizacyjny X Przystanku Jezus
 


liczba odsłon: 2450 | dodano: 2009-07-31 18:12:00

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook