Dziś: piątek, 31 maja 2024
Imieniny: Aniela, Petronela, Kamila

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Rozpoczęcie peregrynacji Krzyża Dni Młodych w dekanacie Gryfice
Nie mogę wyświetlić obrazka

27 listopada 2011 r. w pierwszą niedzielę adwentu rozpoczęła się peregrynacja Krzyża Dni Młodych po dekanacie Gryfice. Jest to jeden z elementów przygotowań do Archidiecezjalnych Dni Młodych w Gryficach.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele Mariackim w Gryficach, którą celebrował ks. Paweł Wiśniewski, lokalny koordynator Dni Młodych. Ks. Paweł wyjaśnił znaczenie znaków Archidiecezjalnych Dni Młodych – krzyża i ikony Matki Bożej. Powiedział także że to zaszczyt dla miasta być gospodarzami następnych Dni Młodych. Sumę parafialną uświetnił pięknym śpiewem chór parafialny. Po zakończeniu młodzież zrzeszona w wolontariacie Dni Młodych wzięła krzyż na swoje ramiona i w uroczystej procesji przeszła ulicami Niepodległości i Górską do kościoła parafialnego Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gryficach. To druga parafia, która gości krzyż Dni Młodych, bowiem od maja bieżącego roku znaki Dni Młodych znajdowały się w kościele Wniebowzięcia NMP w Gryficach.

Krzyż został powitany przez ks. proboszcza Ireneusza Pastryka, który go pocałował, a następnie okadził. Krzyż został przekazany młodzieży z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa i wprowadzony do kościoła parafialnego. Tam o godz. 12.30 rozpoczęto Eucharystię, na której byli obecni przedstawiciele władz samorządowych Gryfic.

peregrynacja (łac. peregrinatio) to przechodzenie, wędrowanie, przenoszenie przedmiotów kultu religijnego. Odbywa się aby ożywić kult religijny oraz aby zachęcić do podjęcia praktyk religijnych. Peregrynujący Krzyż Dni Młodych ma ożywić duszpasterstwo młodzieżowe w regionie. W Wielkim Poście planowane są następne wędrówki krzyża po pozostałych parafiach gryfickiego dekanatu.

Tekst: ks. mgr lic. Paweł Wiśniewski
Foto: Magdalena Halak

Zdjęcia z Picasy


liczba odsłon: 3105 | dodano: 2011-11-27 19:09:58

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook