Dziś: sobota, 28 stycznia 2023
Imieniny: Walery, Radomir, Karol

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Rekolekcje u Braci Kapucynów
Bracia Kapucyni Mniejsi zapraszają Ciebie w tym wakacyjnym czasie, abyś wraz z nimi, w pięknych okolicznościach przyrody, wpatrując się w Świętego Franciszka, pogłębiał swoją relację z Bogiem. Pamiętaj, że wakacje nie są czasem wolnym od Boga.  Zobacz, co Bracia proponują.
1. Orchówek - rekolekcje powołaniowe:

Propozycja ta skierowana jest do chłopców, którzy ukończyli gimnazjum, dotyczy również rekolekcji powołaniowych – tym razem na wschodnich rubieżach Polski, a dokładnie w Orchówku. Orchówek to niewielka miejscowość położona tuż przy granicy z Ukrainą, tam też znajduje się nasz niewielki klasztor. Będziemy mieszkać w namiotach – wiec należy przywieźć je ze sobą. Będzie to czas poznawania życia kapucyńsko – franciszkańskiego, a jednocześnie odkrywania Boga w pięknie przyrody, która tam rzeczywiście jest wspaniała.

Czas trwania: 15.07.2010 – 19.07.2010 r.
Miejsce: Klasztor Kapucynów w Orchówku, koło Włodawy ( ok. 90 km na wschód od Lublina).
Koszt: to dobrowolna ofiara.

Zgłoszenie uczestnictwa do 05.07.2.Golgota Młodych 2010 - Serpelice:


Na ostatni tydzień sierpnia zapraszamy wszystkich młodych ludzi ze szkół średnich, studentów i wszystkich, którzy czują się młodzi na Golgotę Młodych do Serpelic nad Bugiem.

„Różne są okazje do spotkań i w różnych miejscach możemy się spotykać. Jest też wiele znaków, pod którymi możemy wspólnie spędzać czas. Jednak my chcemy spotkać się na jedynym w swoim rodzaju miejscu - na Golgocie i pod wyjątkowym znakiem, jakim jest znak Krzyża. Z takiego pragnienia powstała inicjatywa spotkań dla młodzieży Golgota Młodych. Miejsce nie jest przypadkowe. W Serpelicach od wielu lat ludzie chodzą drogami Kalwarii Podlaskiej, aby tam szukać sił do często bardzo trudnego życia. Nam również, szczególnie wtedy, gdy jest trudno, intuicja serca każe patrzeć na Krzyż. Dlatego my także chcemy wpatrywać się w ukrzyżowanego Chrystusa. Zamierzamy odważnie skonfrontować nasze życie z Męką Jezusa, czyli wejść z całym naszym bagażem osobistego życia na Golgotę, stanąć pod Krzyżem i poddać się życiodajnej mocy płynącej z ran Ukrzyżowanego”.

To czas spotkania się wielu młodych ludzi miedzy sobą, oraz bardzo osobistego spotkania z Chrystusem. Dokonuje się to w czasie wspólnej i indywidualnej modlitwy, w czasie konferencji, wsłuchiwania się w świadectwa, w czasie wspólnego śpiewu i również na zabawie.

Tegoroczne hasło spotkania: "Miasto ucieczki".

Czas trwania: 23.08.2010 - 27.08.2010 r.

Miejsce:
Serpelice nad Bugiem (oddalone są o 36 km od Białej Podlaskiej i znajdują się przy trasie Lublin - Biała Podlaska – Białystok i w podobnej odległości od Łosic. W sezonie letnim istnieje bezpośrednie połączenie autobusowe Warszawa – Łosice – Serpelice. Możliwy jest także dojazd samochodem, trasą E30 Warszawa – Terespol do miejscowości Biała Podlaska, później drogą 811 prowadzącą do Sarnak).

Koszt: 30 zł

Dodatkowe informacje na stronie www.golgotamlodych.ofmcap.pl


3. Żegiestów Zdrój - rekolekcje dla studentów:

Ostatnim akcentem naszych wakacji będą Rekolekcje dla studentów w Pieninach, a dokładnie w Żegiestowie Zdrój. Chcemy przyglądać się naszemu życiu, wpatrując się w osobę Świętego Franciszka, który prowadzi nas do Chrystusa. Chcemy pytać Pana – jak żyć, aby życie nie uciekło nam między palcami i jak pośród tylu możliwości życia wybrać tę najlepszą, tę moją, by być prawdziwe szczęśliwym człowiekiem.

Czas trwania: 02.09.2010 - 06.09.2010 r.
Miejsce: Żegiestów Zdrój (tuż przy granicy ze Słowacją) około 15km od Piwnicznej Zdrój.
Koszt: to dobrowolna ofiara.

Zgłoszenie uczestnictwa do 25 sierpnia.Pytania dotyczące wszelkich inicjatyw wakacyjnych można kierować pod
adres mailowy: kapucyni.pow@wp.pl
telefonicznie pod nr 600 407 346 600 407 346.liczba odsłon: 2818 | dodano: 2010-06-24 15:24:58

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook