Dziś: czwartek, 2 lutego 2023
Imieniny: Maria, Mirosław, Joanna

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Rekolekcje „Powrót ciemnych nocy Nikodema”
Nie mogę wyświetlić obrazka

W Środę Popielcową na Profeto.pl rozpoczną się rekolekcje internetowe pt. „Powrót ciemnych nocy Nikodema”. Wygłosi je ks. Michał Olszewski SCJ, redaktor naczelny portalu, charyzmatyczny ewangelizator i egzorcysta diecezji kieleckiej.

Na całość rekolekcji złoży się dwanaście odcinków. Kolejne będą publikowane w poniedziałki (od 10 marca) i czwartki (od 13 marca) przez cały okres Wielkiego Postu. Można je oglądać na portalu Profeto.pl, posłuchać ich w radiu internetowym Profeto.pl oraz znaleźć w wielu innych mediach, które objęły to wydarzenie swoim patronatem. - Podczas rekolekcji będziemy zastanawiać się nad pytaniami: Dlaczego właściwie Nikodem poszedł spotkać się z Jezusem? Co poruszyło jego serce na tyle mocno, że był w stanie wyrwać się ze schematów i swoich powiązań religijnych, politycznych czy społecznych? W czasie rekolekcji przyjrzymy się jeszcze raz tej niezwykłej postaci faryzeusza, który nocą rozmawiał z Jezusem i będziemy razem z nim wędrować po kartach Ewangelii – powiedział KAI ks. Michał Olszewski SCJ.

„Powrót ciemnych nocy Nikodema” to nawiązanie i zarazem kontynuacja rekolekcji „Ciemne noce Nikodema”, które ks. Olszewski poprowadził w sieci w 2011 roku, a które obejrzało kilkaset tysięcy internautów ze 110 krajów. Jednym z owoców tamtego wydarzenia było założenie Sercańskiego Portalu Ewangelizacyjnego Profeto.pl. oraz pomysł, by stworzyć całą serię internetowych, kilkuminutowych rekolekcji pod wspólnym tytułem „360 sekund”. Są one publikowane kilka razy do roku i prowadzone przez różne, zarówno duchowne jak i świeckie osoby. Wszystkie archiwalne odcinki można znaleźć na tym portalu.

Ks. Olszewski SCJ jest rekolekcjonistą, ewangelizatorem, egzorcystą diecezji kieleckiej, autorem książek i audiobooków. Regularnie odprawia Msze św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie, jest także spowiednikiem osób zniewolonych przez złego ducha. Jak sam mówi, widział już wszystkie cuda opisane w Ewangelii, poza wskrzeszeniem. Portal Profeto.pl zadebiutował 6 listopada 2012 r. Swoją misję określa jako bycie amboną w Internecie, dlatego użytkownicy znajdą na nim oprócz rekolekcji online także komentarze do Ewangelii, homilie, lectio divina czy reportaże opowiadające o różnych inicjatywach ewangelizacyjnych. Na stronie można codziennie obejrzeć Mszę św. online czy skorzystać z e-kaplicy, gdzie wpisuje się swoje intencje bądź deklaruje modlitewne wsparcie. Portal ma także wersję mobilną. Jego wydawcą jest Fundacja Profeto.pl - Sercański Sekretariat na rzecz Nowej Ewangelizacji. Aktualnie trwają również testy radia internetowego Profeto.pl, które ma niebawem wystartować.

Profeto.pl, kos / Nowy Sącz


liczba odsłon: 1141 | dodano: 2014-03-04 11:52:04

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook