Dziś: wtorek, 21 marca 2023
Imieniny: Lubomir, Benedykt, Mikołaj

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Refleksja na dzień 1 lipca
Nie mogę wyświetlić obrazka

Dzięki uprzejmości Maryjnego Centrum ŚDM, którym kieruje o. Piotr Lenart, aby wzmocnić nasze duchowe przygotowania do XXVI ŚDM w Madrycie, w okresie od 1 lipca do 26 lipca Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM będzie przesyłać krótkie refleksje w oparciu o Orędzie Ojca Świętego Benedykta XVI.

Refleksje te będą wysyłane na adresy, które zostały zapisane do Newsletteru Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM na stronie www.madryt2011.pl. Wyjątkowo dzisiaj publikujemy pierwszą refleksję. Jeśli chcecie je otrzymywać każdego dnia, a nie jesteście dopisani do Newsletteru możecie to uczynić wchodząc na stronę Krajowego Biura ŚDM.

Tekst Orędzia jest fundamentem duchowego przygotowania się do spotkania w Madrycie. Znajdź chociaż 5 minut dziennie, aby odczytać maila i krótki tekst refleksji. Będę wdzięczny, jeśli odpowiesz na postawione w tekście pytania. Ufam, że choć trochę ta wzajemna wymiana zdań pogłębi naszą wiarę, wzmocni ją, zakorzeni i zbuduje mocniejszą więź z Chrystusem - mówi o. Piotr.

-----------------------------------------------------------
Refleksja na dzień 1 lipca - Wspomnienie

Owoce ŚDM w Sydney 2008. Jak je wspominam? Co zostało po tamtym spotkaniu?

Trzy lata temu niektórzy z nas byli w Sydney na XX Światowych Dniach Młodzieży. Jako grupa animacyjna byliśmy tam zaangażowani w katechezy i prowadzenie adoracji Najśw. Sakramentu w j. polskim. Pozostały tylko wspomnienia? A może coś więcej?

Mieliśmy "receive the power" (otrzymać moc) Ducha Świętego, a co otrzymaliśmy, czy tylko "receive the shower" (zimny prysznic)? Czy działamy "z mocą"?

Oto jak tamto wydarzenie wspomina Ojciec Święty Benedykt XVI:

"Drodzy Przyjaciele, często powracam myślami do Światowego Dnia Młodzieży, który odbył się w Sydney w 2008 r. Przeżyliśmy tam wielkie święto wiary, podczas którego Duch Boży działał z mocą, tworząc silną wspólnotę między uczestnikami przybyłymi z całego świata. Spotkanie to, podobnie jak i poprzednie, zaowocowało obficie zarówno w życiu wielu młodych jak i całego Kościoła. Teraz nasze spojrzenie kierujemy w stronę najbliższego Światowego Dnia Młodzieży, który odbędzie się w sierpniu 2011 roku w Madrycie".

Zaowocowało obficie? Jeśli nie, to musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, by udając się do Madrytu, z odwagą zobaczyć "moc Kościoła młodych" i przywieźć stamtąd coś z owoców tego spotkania.

O. Piotr M. Lenart, koordynator
Maryjne Centrum ŚDM
www.sdm.mrrn.pl


liczba odsłon: 1497 | dodano: 2011-07-01 13:10:02

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook