Dziś: poniedziałek, 27 maja 2024
Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Pustki - Do Mi No
Pustki - Do Mi No Mała recenzja małego fenomenu...
Jednak po kolei. Początek.
Nie wiem czy większej rzeszy osób, rodzimych melomanów, obiła się o uszy nazwa zespołu jakim są "Pustki". Ja osobiście, przez przypadek natknąłem się na ich płytę, tą którą dzisiaj postaram się w jakiś specyficzny sposób i bardzo krótki zrecenzować.

 
"Pustki", zespół narodził się w 1999 roku w podwarszawskim Ostrówku. Na swoim koncie mają trzy albumy: debiutancki Studio Pustki (2001), 8 Ohm (2004), oraz Do Mi No (2006). Nazwa zespołu wzięła się dzięki rupieciarni, komórka obok domu jednego z członków zespołu, nazywana przez wszystkich właśnie Pustkami. Owa komórka, po wielu przeróbkach stała się studiem zespołu. Po nagraniu pierwszego dema, w studiu zrobiło się o nich głośno. Na tyle aby swój dorobek uszlachetnić nie tylko albumami, lecz także muzyką filmową i koncertami.
 
Środek.

"Do Mi No" - bardzo nietypowa płyta, pierwsze skojarzenie, nie wiem dlaczego Super Girls And Romantic Boys, new romantic, clashowe elementy i bardzo, ale to bardzo dobre teksty wpadające w ucho od pierwszego momentu kiedy płyta zaczyna się kręcić w odtwarzaczu. Nie da się przejść obojętnie wokół fenomenalnych chórków, specyficznego wokalu, który jest wyraźny i zrozumiały. Muzyka zabawna, zróżnicowana i wprawiająca człowieka w zabawowy nastrój. Czy można by było się do czegoś doczepić? Wątpię. Tyle razy ile wsłuchiwałem się w płytę, a było to bardzo wiele razy, to nóżka sama chodziła w rytm muzyki. Jak już napisałem o tych razach, to wspomnę, że raczej o znudzeniu nie ma co mówić, bardzo chętnie wraca się do owego albumu, niezależnie od nastroju, gdyż pod jej wpływem, sam się zmienia.

 
Koniec.

Mała recenzja małego fenomenu, który w momencie słuchania zaczyna się rozrastać i wypełniać wnętrze nie tylko mówiąc tu o pomieszczeniu. Zakup jak najbardziej opłacalny. Zachęcam do zapoznania się z Pustkami, odmienią trochę domową płytotekę, jak i każdą zabawę na której zawitają. Teraz tylko zostało polować na koncert...

 
-----------
 
Pustki - Do Mi No
 
Czas: 38:55
 
1. Bałagan
2. Słabość chwilowa
3. Ty w górę ja w dół
4. Telefon do przyjaciela
5. Tchu mi brak
6. Duże miasta
7. Nic do powiedzenia
8. Tonie wszystko
9. Próba sił
10. Slajdy
11. Staraj się
12. Królowa Marsa
 
www: Pustki
 
 
 
Pastor


liczba odsłon: 2095 | dodano: 2007-11-23 12:57:28

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook