Dziś: sobota, 28 stycznia 2023
Imieniny: Walery, Radomir, Karol

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Przygotowania do Marszu Dla Życia
Tydzień po beatyfikacji Jana Pawła II ulicami Szczecina przejdzie IX Marsz Dla Życia. To największy w Polsce marsz w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. W ubiegłym roku zgromadził około 8 tysięcy uczestników, a papieskie pozdrowienie skierował do nich Benedykt XVI.
Hasło tegorocznego marszu to „Dzieci nasze anioły”. - Dzieci to nasze szczęście, nasza radość, a nie kolejny płatnik składek przyszłych emerytur – mówi ks. Tomasz Kancelarczyk, organizator marszu.

Marsz Dla Życia ma trzy wymiary: społeczny obejmujący wszystko, co dzieje się w wymiarze społecznym i medialnym; wymiar duchowy, który sprowadza się do modlitwy (marsz prowadzi bowiem spod pomnika Jana Pawła II do szczecińskiej katedry, gdzie odbędzie się msza św. w intencji nienarodzonych i gdzie część uczestników marszu podejmuje się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, czyli 9-miesięcznej modlitwy każdego dnia dziesiątkiem różańca w intencji nienarodzonego dziecka); i wymiar formacyjny. W tym roku organizatorzy przygotowali 10 tys. znaczków będących kopią stópek 10-tygodniowego nienarodzonego dziecka. O skuteczności tego symbolu świadczą świadectwa, które spływają do organizatorów m.in. kobiet, które zrezygnowały z aborcji na widok tego symbolu.

- Kiedy zobaczyliśmy, jak działa znak obrońców życia, to stwierdziliśmy, że potrzeba, abyśmy my, obrońcy życia, byli razem. Dlatego zbieramy się na jednej poczcie mejlowej – tłumaczy ks. Tomasz Kancelarczyk. Dziś na liście jest już blisko 800 osób, które tworzą w Internecie tzw. Bractwo Małych Stópek. Działania Bractwa polegają na popieraniu inicjatyw pro life i blokowaniu tych aborcyjnych poprzez głosowanie w sondażach oraz umieszczanie opiniotwórczych komentarzy artykułów prasowych. Do bractwa może dołączyć każdy, wysyłając pusty e-mail pod adresem: bmsszczecin@gmail.com lub znajdując się na Facebook. Uczestnictwo jest anonimowe.

25 dnia każdego miesiąca (25 marca jest święto Zwiastowania Pańskiego i wtedy najwięcej osób podejmuje się duchowej adopcji, która kończy się po dziewięciu miesiącach w Boże Narodzenie) w kościele pallotynów w Szczecinie jest organizowana msza św. „z życiem bez prądu”. Jej uczestnicy przychodzą z intencją modlitwy o życie, a liturgia odbywa się bez prądu, jedynym oświetleniem są bowiem świece. Wtedy też można podjąć się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zaraz po Świętach Wielkanocnych w Szczecinie odbędzie się akcja „Krew Dla Życia, Marsz Dla Życia” będąca jednocześnie promocją tegorocznego marszu. Każdy, kto odda krew, dostanie biało-czerwoną flagę narodową. W dzień beatyfikacji Jana Pawła II odbędzie się happening, który będzie zachęcał do udziału w samym marszu, ale także ukaże nauczanie Jana Pawła II. Młodzież pojawi się w koszulkach z fragmentem encykliki Jana Pawła II „Evangelium vitae”: „Aby wprowadzić w czyn wielką strategię obrony życia”. Młodzi ludzie będą mieli też parasole, które mają być symbolem ochrony dzieci.

Więcej o szczecińskim Marszu dla życia znajdziesz w dziale "Dla życia".


liczba odsłon: 2474 | dodano: 2011-03-22 14:14:57

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook