Dziś: niedziela, 25 lutego 2024
Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Przesłanie loga Dni Młodych
Tematem XXIV ŚDM obchodzonego w tym roku w diecezjach jest zdanie zaczerpnięte z Nowego Testamentu: „Złożyliśmy nadzieję w Bogu żywym” (1 Tm 4,10). To zdanie będzie rozważane podczas najbliższych Dni Młodych w Myśliborzu. Zostało ono streszczone w haśle: „Nadzieja w Bogu”.
Ilustracją do tych słów może być biblijna opowieść o Noem. Noe uwierzył Bożemu ostrzeżeniu, wykonał wszystko co Bóg mu polecił i dzięki temu został uratowany on sam i jego bliscy. Noego ocaliło posłuszeństwo Słowu Boga, a nie jego własna zaradność. Noe złożył swoją nadzieję w Bogu Żywym i doświadczył radości i pokoju, a nie rozczarowania.
 

Wzburzone fale – to obraz nawałnic i trudnych doświadczeń, które nas często nękają, a także to krzykliwość zła i jego nachalność.

Słońce – to światło, siła i życie. Słońce wychodzące spoza chmur zapowiada, że burze i deszcze przeminą. Tam gdzie wschodzi słońce ustępują ciemności, wzrasta odwaga i chęć do życia.

Arka – to symbol Kościoła. W Nim odkrywamy, że przez Słowa Biblii Bóg mówi do nas i odpowiada na nasze pytania. „On wkracza w nasze życie i je kształtuje, swoim słowem Bóg zwraca się do każdego z nas, przemawia do każdego serca: jeśli nasze serce się przebudzi i otworzy wewnętrzny słuch, wtedy może się nauczyć słuchać słowa skierowanego specjalnie do niego” (Benedykt XVI). W tej Arce, Kościele, Zmartwychwstały Chrystus odpuszcza nam grzechy i karmi swoim Ciałem i Krwią. Tutaj jest On obecny pośród nas i sprawia, że życie człowieka staje się radosne i otwarte.

Tęcza – to znak przymierza. Bóg powiedział: „A gdy rozciągnę obłoki nad ziemią i gdy ukaże się ten łuk na obłokach, wtedy wspomnę na moje przymierze, które zawarłem z wami i z wszelką istotą żywą, z każdym człowiekiem; i nie będzie już nigdy wód potopu na zniszczenie żadnego jestestwa. Gdy zatem będzie ten łuk na obłokach, patrząc na niego, wspomnę na przymierze wieczne między mną a wszelką istotą żyjącą w każdym ciele, które jest na ziemi” (Rdz 9,14-16). Tęcza to znak przychylności Boga oraz symbol radości. „Nieodłącznym elementem święta jest radość. Można zorganizować święto, ale nie radość. Ona może być tylko ofiarowana w darze (…). Duch Święty daje nam radość. I On sam jest radością. Jest ona wyrazem szczęścia, bycia w zgodzie z samym sobą, a to może wynikać jedynie z życia w harmonii z Bogiem i Jego stworzeniem” (Benedykt XVI).


liczba odsłon: 4046 | dodano: 2009-03-13 17:07:07

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook