Dziś: sobota, 15 czerwca 2024
Imieniny: Jolanta, Wiola, Wit

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Propaganda Dei
Nie mogę wyświetlić obrazka

Pierwsza grupa ludzi, których można nazwać Propaganda Dei powstała na przełomie marca i kwietnia 2010. Już w tym samym roku zespół dokonał nagrania pierwszej debiutanckiej płyty „Ważne”. Cały materiał został zarejestrowany w małym studiu w Puszczykowie u Roberta Friedricha – Litzy (Arka Noego, Luxtorpeda). W nagraniach gościnnie wziął udział Darek Malejonek (Maleo Reggae Rockers). Płyta wyszła 2 grudnia 2010 roku i wówczas zaczęła się koncertowa działalność zespołu.

W podsumowaniu roku 2010 w konkursie „Gala Muzyków Chrześcijańskich” organizowanego przez Radio RDN Małopolska i programu „Muzyczne Dary” zespół zajął drugie miejsce w kategorii debiuty. Rok 2011 był kolejnym krokiem w rozwoju, zespół powiększył skład sekcji dętej i dochoszły instrumenty klawiszowe (Karol Nowacki, na stałe współpraca: Arka Noego, Tomasz Budzyński - Armia, Maleo Reggae Rockers, 2TM 2,3). – Gramy wyłącznie na żywo, a zespół składa się z ośmiu muzyków – mówią członkowie zespołu. Sekcja rytmiczna dwie gitary, klawisze i trzy osobowa sekcja dęta to brzmienie, którym dzisiaj dysponuje Propaganda Dei.

Zespół nie próżnuje i w lipcu 2011 roku nagrał drugi album pt.: „Zagadka”. W roku 2012 zespół grał szereg koncertów min. na zaproszenie Ogólnopolskiego Kongresu Eucharystycznego w Kostrzyniu nad Odrą, a także na scenie Przystanek Jezus na polu woodstockowym. Oprócz dwóch autorskich płyt zespół może pochwalić się także dwoma teledyskami. – Jesteśmy zapraszani na juwenalia, dni miast, młodzieżowe festiwale chrześcijańskie, zloty młodzieżowe, spotkania młodych i festyny. Jednym z ciekawszych wydarzeń dla nas okazał się konkurs dla młodych zespołów organizowany przez Program 3 Polskiego Radia i Skoda Auto Moto Poland, w którym na 900 zespołów dzięki głosowaniu publiczności zostaliśmy zespołem tygodnia (1. miejsce), a w ogólnej klasyfikacji zajęliśmy 10 miejsce – mówią z dumą.

Zespół występuje i udziela wywiadów w takich mediach jak: PR3 Polskiego Radia, TVP Religia, Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki, Fronda i wiele innych lokalnych. Koncerty prowadzą z uśmiechem na ustach, a publiczność nie siedzi na nich jak w filharmonii. – Nasza muzyka osadzona jest w klimacie reggae, która sama z siebie niesie radość i nadzieję, idealnie nadaję się dla każdego słuchacza od młodzieży po najstarsze pokolenie. Zawsze jeździmy ze swoim realizatorem dźwięku w trosce o komfort i poziom odbioru. Gramy o tym, co jest tak naprawdę ważne w naszym życiu, a przede wszystkim Kto, o tym co przeżywamy na co dzień. Teksty i muzyka to petarda prosto z serca, to sposób na modlitwę i otwieranie się na to, co Bóg daje człowiekowi w każdym momencie jego życia, w chwilach załamania, poczucia bezsensu, oczekiwania, radości i miłości. Naszym pragnieniem jest nieść ludziom nadzieję – dodają.

 

 

 

Propaganda Dei w Internecie:
Oficjalna strona zespołu: www.propagandadei.pl
Facebook: www.facebook.com/propagandadei
You Tube: www.youtube.com/user/propagandadeiband
My Space: www.myspace.com/propagandadeiband


liczba odsłon: 1569 | dodano: 2014-01-09 12:28:53

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook