Dziś: środa, 21 lutego 2024
Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Premiera singla s. Janiny - Zajmij się mną
Nie mogę wyświetlić obrazka

Zajmij się mną to pierwszy singiel s. Janiny zapowiadający jej debiutancki album pod tym samym tytułem. Piosenka jest połączeniem stylu vintage z muzyką pop, mocno osadzona w klimatach folk, smooth soul i gospel. Utwór łączy w sobie syntetyczne dźwięki, które nadają jej radiowy charakter z tymi granymi na żywo, jak kontrabas, piano czy gitary akustyczne i elektryczne.

Autorką tekstu jest s. Janina, która wyjaśniając treść słów, mówi: - „Zajmij się mną” to pragnienie każdego serca. Każdy bez względu na płeć, kolor skóry, narodowość, wyznanie, bez względu na status społeczny, role zawodowe i poglądy polityczne - woła różnymi głosami "zajmij się mną", by zaspokoić swoje głody miłości. Ten głód miłości to jedyna rzecz, wobec której wszyscy są równi. Każdy chce kochać, chce się oddać komuś, chce wzajemności - bez wyjątku. "Zajmij się mną" reprezentuje płytę, która oscyluje wokół papieskiej retoryki czułości.

Natomiast za muzykę odpowiadają:
- Tomek Konfi Konfederak, niegdyś lider zespołu HA-DWA-O!, współtwórca sukcesów Kasi Popowskiej i Sarsy, współtwórca takich przebojów jak Zatrzymaj mnie, Przyjdzie taki dzień, Naucz mnie, Zapomnij mi i innych, mający na swoim koncie Diamentową, Platynową i dwie Złote Płyty;
- Josh Harris, amerykański inżynier dźwięku, współpracujący z Sealem, Madonną, The Killers oraz Jamesem Murphy (LDC Soundsystem). Ma na swoim koncie nominacje do nagrody Grammy za remix Sergio Mendesa Orpheus.

Nagrania dokonano w Home Recording Studio Tomka Konfederaka oraz w Seiren Productions Josha Harrisa w St. Louis, USA. Piosence towarzyszy teledysk w reżyserii Olgi Czyżykiewicz, który został zrealizowany na terenie Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.Singiel jak i cały album otrzymały patronaty honorowe: Księdza Kardynała Kazimierza Nycza, Prymasa Polski - Arcybiskupa Wojciecha Polaka oraz Zgromadzenia Służebniczek NMP NP. Premiera handlowa płyty przewidziana jest na kwiecień b.r.

 

***


S. Janina, czyli Anna Kaczmarzyk – siostra należąca do Zgromadzenia Służebniczek NMP NP, wokalistka, autorka tekstów. Gra na gitarze oraz ukulele. Z wykształcenia jest teologiem i terapeutą zajęciowym. Pracuje z młodzieżą licealną w szkole, jak również wśród osób z niepełnosprawnością, prowadzi wolontariaty. Szerszej publiczności dała się poznać utworem Zdrowaś Maryjo - udaną przeróbką piosenki Despacito. Jej interpretacja bardzo szybko zdobyła uznanie, nie tylko wśród pielgrzymów, ale także w Internecie, wychodząc poza granice Kościoła, osiągając 2.5 mln. odsłon. Jak mówi: - Ucieszył mnie ten niespodziewany sukces piosenki, choćby dlatego, że popkultura jest jedną z dróg docierania do młodych ludzi. Spotkała się ona także z dobrym przyjęciem wśród tych, którzy z Kościołem nie mają wiele do czynienia.

Zamiłowanie do muzyki oraz ewangelizacyjny skutek piosenki Zdrowaś Maryjo, zachęcił s. Janinę do kontynuowania tej formy apostolatu. Chętnie angażowała się w projekty muzyczne, jak „Dobra wola” z raperami Petitem (Bartek Świniarski) i Antkiem (Adrian Antosz), czy raperem ks. Kubą Bartczakiem. Współpracowała z muzykami - ks. Andrzejem Zarzyckim i Konradem Pajkiem. Obecnie s. Janina zakończyła pracę nad swoją debiutancką płytą. Album jest wypadkową muzycznych fascynacji artystki, stąd w swojej twórczości połączyła muzykę pop z elementami folku, country, rhythm’n’bluesa i bluegrassu.

S. Janina w Internecie:
- Facebook: https://www.facebook.com/janinasiostra/?eid=ARDiwYweneXBQjxrcPD5hGEtJk6sv4BZ781vddU6d09UdhUqaFVTrLdKnpVym8uFAmvtZCs-peGB98G3
- YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCfB-usgZK7FynWrdx3FGZcw
- Instagram: https://www.instagram.com/siostra_janina/?hl=pl
- Twitter: https://twitter.com/SJanina5?s=08
- Tik Tok: https://vm.tiktok.com/4UfvBF/
 

 


liczba odsłon: 615 | dodano: 2020-03-23 20:20:03

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook