Dziś: niedziela, 21 lipca 2024
Imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Premiera filmu o bł. Karolinie w 100. rocznicę jej śmierci
Nie mogę wyświetlić obrazka

Chcemy tym filmem zainspirować młodych – mówi o filmie „Karolina” producent Andrzej Sobczyk. Pełnometrażowa produkcja trafi do kin w drugiej połowie listopada, w setną rocznicę męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny.

„Karolina" to ciepła i mądra opowieść o pragnieniach i wyborach młodych ludzi, o problemach i dylematach dorosłych, o skomplikowanych historiach rodzinnych i o odnajdywaniu drogi, także dzięki pomocy tych, którzy dawno nie żyją” – czytamy na oficjalnej stronie filmu www.karolina-film.pl. „Karolina to młoda dziewczyna, a w dzisiejszym świecie wielkie nadzieje trzeba pokładać w młodych – to oni powinni stanowić elitę – mówi Andrzej Sobczyk ze Stowarzyszenia „Rafael”, które wyprodukowało film. – Chodziło nam o to, żeby pokazać osobę, która jako młoda – jest gigantem, żeby to też zainspirowało młodych” – dodaje.

 

 

Film toczy się na dwóch planach: historycznym i współczesnym. Kaśka i Magda kończą liceum filmowe. W ramach egzaminu końcowego mają za zadanie przygotować etiudę filmową. Wskazaną przez nauczyciela bohaterką ich pracy ma być Karolina Kózkówna. „To jest film fabularny – pełny metraż z mocnym fragmentem historycznym dotykającym zabójstwa bł. Karoliny” – wyjaśnia Dariusz Regucki, reżyser i scenarzysta filmu. W podwójnej roli wystąpiła młoda aktorka Marlena Burian (role Kasi i Karoliny). Debiutującym absolwentom Liceum Aktorskiego w Krakowie towarzyszą znakomici i cenieni aktorzy: Jerzy Trela, Dorota Pomykała, Anna Radwan, Maciej Słota, Piotr Cyrwus, Sebastian Oberc, Jacek Lecznar. „Chciałem zadać kłam opiniom, że my katolicy nie potrafimy się zebrać i zrobić coś wartościowego. Myślę, że to jest pierwsza taka inicjatywa w Polsce, gdzie hołdujemy swoim wartościom” – mówi o „Karolinie” grający w niej Piotr Cyrwus. Bezpośrednią okazją do stworzenia filmu jest ogłoszony z okazji 100. rocznicy śmierci Rok bł. Karoliny. Dlatego premiera planowana jest na 18 listopada w Krakowie. Od 21 listopada „Karolina” będzie wyświetlana w kinach. Lista kin będzie publikowana na oficjalnej stronie filmu. Powstanie filmu poprzedziła akcja internetowa, dzięki której wiele osób zaangażowało się finansowo w jego powstanie, wiele też zadeklarowało wsparcie promocyjne w swoim środowisku, gdy film trafi na ekrany.

pra / Kraków


liczba odsłon: 1274 | dodano: 2014-10-28 09:49:15

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook