Dziś: sobota, 15 czerwca 2024
Imieniny: Jolanta, Wiola, Wit

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Powstaje nowa aplikacja religijna na smartfony
Nie mogę wyświetlić obrazka

O tym, jak ewangelizować w mediach, by doprowadzić do realnego spotkania z Bogiem - rozmawiano podczas konferencji zorganizowanej z okazji 48. Światowego Dnia Środków Społecznego Komunikowania, który w tym roku obchodzony będzie w Polsce w niedzielę 21 września. Spotkanie, zorganizowane przez Stowarzyszenie Komunikacji Społecznej Signis Polska, odbyło się Sekretariatu KEP w Warszawie.

Zaprezentowano m.in. nowy projekt dotyczący mediów internetowych - przeznaczoną na smartfony aplikację "PrayAndMore.com". Ma ona stanowić wielką bazę treści audio i video związanych z katolicyzmem. Aplikację "PrayAndMore.com" tworzyć będą duszpasterze, którzy dobrowolnie zamieszczać będą materiały na platformie. "Chcemy pokazać bogactwo Kościoła" - zaznaczyła Anna Olesiak, współtwórca projektu. Na stronie będzie można zamieszczać nie tylko kazania i gotowe rekolekcje, ale też zapowiedzi wydarzeń, a może nawet świadectwa osób świeckich.

W gronie prelegentów znaleźli się też m.in. dr hab. Monika Przybysz z UKSW, specjalistka ds. teologii środków społecznego przekazu, Maciej Koper, założyciel portalu randkowego przeznaczeni.pl, o. Marek Kotyński CSsR, teolog i filmoznawca ze stowarzyszenia Signis Polska i ks. Tomasz Plewa, twórca portalu www.modlitwaserca.pl, którego wypowiedź odtworzono z video. Jak podkreślił, dziś duża część społeczeństwa to bierni odbiorcy, dlatego należy tak ewangelizować, by doprowadzić ich do konkretnego działania, do osobistego spotkania z Bogiem i innymi ludźmi.

awi / Warszawa


liczba odsłon: 1107 | dodano: 2014-09-16 09:24:34

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook