Dziś: sobota, 15 czerwca 2024
Imieniny: Jolanta, Wiola, Wit

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Ponad 60 tys. uczniów usłyszało przekaz Bęsia i Dj Yonasa
Nie mogę wyświetlić obrazka

Znani polscy raperzy – Bęsiu i Dj Yonas - zakończyli dziewięciomiesięczny projekt „Nie Zmarnuj Swojego Życia”. Z przesłaniem – jak żyć z wartościami – dotarli w minionym roku szkolnym do ponad 60 tysięcy młodych ludzi w 107 szkołach w Polsce i za granicą. Wielu uczniów zostało uświadomionych w kwestii uzależnień i ostrzeżonych przed próbowaniem używek. Projekt będzie kontynuowany w przyszłym roku na skalę ogólnopolską.

W roku szkolnym 2013/2014 raperzy - tworzący skład RYMcerze, zagrali w 56 warszawskich szkołach i w wielu placówkach w całej Polsce m.in. w Ełku, Rumii, Szczecinku, Pile, Legnicy, Nowym Targu. Z „Nie Zmarnuj Swojego Życia” wystąpili przed polonią w Stanach Zjednoczonych, Francji i Belgii. Łącznie dotarli do 107 gimnazjów, liceów, techników i młodzieżowych ośrodków socjoterapii.

- To niesamowita skala! Cieszy nas, że tak wielu dyrektorów, katechetów i rodziców zaprasza Bęsia i Dj Yonasa z projektem „Nie Zmarnuj Swojego Życia” do swoich uczniów. To pokazuje, że mają świadomość zagrożeń, a widzą, że prosty przekaz raperów ma swoją moc – to muzyka i mini-wykłady „językiem młodzieży”. Dostajemy pochwały i referencje. Jednak najbardziej cieszą nas maile od nastolatków, którzy deklarują: po tym spotkaniu, chcę żyć lepiej – mówi Paulina Trzcińska, Koordynator Projektu.

Na dwugodzinne spotkanie RYMcerzy z młodzieżą składają się mini-wykłady o charakterze profilaktycznym, koncert raperów, konkurs freestyle. Raperzy zachęcają do realizowania swoich marzeń i życia pełnego wiary.

- Opowiadam młodym ludziom, jak moje życie zmieniło się o 180 stopni. To ich dotyka. Uświadamiają sobie, co tak naprawdę jest ważne. Popisówa przed grupą może skończyć się źle. To maskowane kompleksy i zachwiane poczucie własnej wartości. Ale my mówimy: masz jedno życie, nie zmarnuj go! - mówi Łukasz ‘Bęsiu’ Bęś.

- Podczas spotkania gramy nasze hip-hopowe kawałki. Uczniowie rapują z nami – to mega budujące! Piszą do nas, że bardzo polubili „Historię” i „Inne Motywacje” z płyty RYMcerze - Mixtape7. Wkrótce wydamy singiel pod nazwą tego projektu – dodaje Jonatan ‘Dj Yonas’ Blank.

Projekt „Nie Zmarnuj Swojego Życia” będzie kontynuowany w kolejnym roku szkolnym 2014/2015! Możesz zgłosić swoją szkołę do projektu! Akcja powstała z inicjatywy Apostolskiego Ruchu Wiary, Jacka Weigla i RYMcerzy. Patronat Honorowy nad projektem objął Mazowiecki Kurator Oświaty. Projekt był rekomendowany m.in. przez ks. Sylwestra Jeża, Dyrektora Centrum Edukacyjnego Archidiecezji Warszawskiej. Został objęty Patronatem Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Radia Warszawa, Miłujcie się!, Klubu Dobrej Muzyki, Opoki, portalu wiara.pl, chrzescijanskiegranie.pl i Gloria24.pl. Partnerem projektu jest Fundacja Czyńmy Dobro, Instytut Wydawniczy Compassion oraz ursynowski Klub29.

Informacje o projekcie: www.antidotumrecords.pl
Więcej o raperach: www.rymcerze.pl

***


RYMcerze (Łukasz ‘Bęsiu’ Bęś i Jonatan ‘Dj Yonas’ Blank) od 2006 roku wspólnie koncertują i prowadzą spotkania o charakterze profilaktycznym „Nie Zmarnuj Swojego Życia”. W swojej hip-hop’owej twórczości docierają do młodych ludzi z inspiracją do lepszego życia , pełnego wiary. Współtworzą wakacyjny projekt Wspólny Mianownik razem z raperem Tau i Księdzem Jakubem Bartczakiem. Występują na festiwalach, rekolekcjach, w domach dziecka, schroniskach dla nieletnich, zakładach karnych i placówkach edukacyjnych w całym kraju. Zagrali ponad 250 koncertów w Polsce i za granicą. Na swoim koncie mają 8 albumów i pracują nad kolejnymi. Krążek „Bóg Ponad Hajs” ukaże się w przyszłym roku.


liczba odsłon: 1201 | dodano: 2014-09-24 10:53:03

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook