Dziś: sobota, 2 marca 2024
Imieniny: Halszka, Helena, Radosław

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Pomaganie wzmacnia

W piątek 26 marca 2010 r. o godz. 21.00, Teatr ABANOIA zaprasza do Centrum Kultury Manuartefaktura na wernisaż wystawy fotograficznej „Pomaganie wzmacnia” i prezentację filmu krótkometrażowego, nakręconego podczas pleneru fotografii kreacyjnej, który odbył się 24 października 2009 r. na terenie Starych Polic. Wstęp wolny!

24 października w scenerii Starych Polic odbył się plener fotograficzny, którego celem było zaprezentowanie różnych sfer działalności organizacji pozarządowych. Aktorzy Teatru Abanoia, we współpracy z fotografem Tomaszem Łojem, stworzyli bardzo plastyczne obrazy, które często w przewrotnej i prowokacyjnej formie, prezentują różnorodność możliwości aktywnego działania w organizacjach non profit. Tłem tych obrazów, ale także ich bohaterem, były również piękne i tajemnicze zakątki Starych Polic, których postindustrialny krajobraz nadał zdjęciom niezwykłego klimatu. Wyobraźnia fotografów i aktorów pozwoliła na poszukiwania odbiegające od typowego sposobu pokazywania tematu i odkrywała, niejako przypadkiem, niszowe miejsca, z których powierzchownej brzydoty wydobywali pierwiastki zapomnianego piękna. Wampiry i Wędrowcy,  Arlekin, Malarz, Grajek i Tancerka, Babcia z Supermanem, podążający w różnych kierunkach i spotykający się mimochodem, jak gdyby byli tu od zawsze, niedostrzegani przez Mieszkańców. Prawdziwi? Nieprawdziwi? Widzialni? Niewidzialni?
 
Fotografie powstałe podczas tego  pleneru zostały wykorzystane do przygotowania wystawy fotograficznej, której wernisaż odbył się 7 stycznia 2010 r. w Policach. Teraz wystawę będzie można po raz pierwszy zobaczyć w Szczecinie, w Centrum Kultury Manuartefaktura. Zapraszamy!

Organizacja pleneru: Anna Wdowiak i Elżbieta Jaźwińska (Policka Inicjatywa Społeczna „IMPULS”)
Prowadzenie pleneru: Tomasz Łój
Opieka artystyczna: Teatr ABANOIA
Fotografie wykonali: Magda Wilczek, Magda Witkowska, Tomasz Łój, Mariusz Hałgas.

W sesji fotograficznej wzięli udział: Agata Nejranowska, Magdalena Flanc, Katarzyna Mazurkiewicz, Agnieszka Marcinkowska, Małgorzata Pałamarz, Linda Zgutka, Alicja Chełminiak, Adaś Hoduń, Less Hoduń, Szymon Kłosowicz, Konrad Pachciarek.

 


liczba odsłon: 3414 | dodano: 2010-03-22 02:33:58

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook