Dziś: sobota, 25 marca 2023
Imieniny: Maria, Wieńczysław, Ireneusz

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Polska kwatera gotowa do pomocy uczestnikom ŚDM
Nie mogę wyświetlić obrazka

Polska kwatera w Madrycie, mieszcząca się w dzielnicy Vicalvaro, jest już gotowa, by w razie potrzeby pomagać uczestnikom Światowego Dnia Młodzieży w Madrycie. Choć na razie większość grup albo przebywa na terenie hiszpańskich diecezji lub jeszcze nie dojechała do stolicy Hiszpanii, to problemów i tak nie brakuje. Jednym z najpoważniejszych są niestety kradzieże.

W rozmowie z KAI ks. Grzegorz Suchodolski, dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży podkreślił, że zdecydowano się na umieszczenie polskiej kwatery w południowo-wschodniej części Madrytu w Vicalvaro z racji na obecną tu Polonię. Dlatego część polskich grup zakwaterowana będzie w tej dzielnicy; tu również, w okolicznych kościołach, głoszone będą katechezy w języku polskim.

Budynek na polską kwaterę udostępniła rada dzielnicy, która okazała się niezwykle życzliwa dla organizatorów ŚDM. Pierwszym zadaniem polskiego biura w Madrycie było znalezienie restauratorów, którzy chcieliby przyjąć w restauracjach uczestników spotkania. Młodzi otrzymają bowiem vouchery na posiłki, które będą realizować właśnie w odpowiednio oznaczonych restauracjach.

Biuro opiekuje się również polskimi wolontariuszami, którzy pracują nad przygotowaniem spotkania Benedykta XVI z młodzieżą. Większość z nich mieszka na terenie hal targowych IFEMA. Ks. Suchodolski, wraz z pracującym w Madrycie ks. Markiem Raczkiewiczem, redemptorystą, pełnili m.in. posługę szafowania sakramentu pojednania i pokuty. W niedzielę natomiast a IFEM-ie sprawowana będzie Msza św. dla wszystkich wolontariuszy.


liczba odsłon: 1186 | dodano: 2011-08-12 22:19:58

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook