Dziś: niedziela, 25 lutego 2024
Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Podsumowanie PJ 2010
XI Przystanek Jezus dobiegł końca. Tematem przewodnim tegorocznej edycji PJ było to, że przyjaźń jest możliwa. Hasło zaczerpnięto z Ewangelii św. Jana: „Nazwałem was przyjaciółmi” (J 15,15).
Na koszulkach przystankowiczów pojawiły się hasła: „Prawdziwych przyjaciół poznaje się”. Ewangelizatorom towarzyszył kilkumetrowy obraz oblicza Jezusa z całunu turyńskiego na tle imion, które u jego dołu składały się w napis: Nazwałem was przyjaciółmi.

Tegoroczna edycja zgromadziła 489 ewangelizatorów, w tym 200 kobiet i 289 mężczyzn. Na PJ zarejestrowało się łącznie 64 księży, a wspólnie celebrowało Eucharystię ponad 80 kapłanów wliczając gościnnych prezbiterów. Wśród ewangelizatorów były osoby min z: Białorusi, Irlandii, Szkocji, Anglii, Niemiec, Francji. Modlitwo 202 wspierało nas 202 duchowych przystankowiczów. Potwierdzono mailowo wsparcie przyszło do nas z za oceanów min. z: Kanady, kilku stanów USA, Australii; a także z: Izraela, Węgier, Islandii, Wielkiej Brytanii, Francji, Chorwacji, Belgii, Czech, Niemiec, Hiszpanii, Włoch, Litwy, Norwegii.


Na polu woodstockowy stanął namiot w którym zawieszono 12m baner przedstawiający Jezusa ukrzyżowanego z napisem: „Niema większej miłości”. Na polu rytm dnia wyznaczały godziny modlitw które odbywały się pod białym przystankowym krzyżem: 12:00 Anioł Pański, 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, 18:00 Modlitwa różańcowa, 21:00 Apel jasnogórski. W sobotę i niedzielę przystankowy zespół muzyczny poprowadził modlitewne uwielbienie na podeście pod białym krzyżem na Woodstocku. Można powiedzieć o nowym wymiarze Przystanku Jezus, w którym razem w modlitwie bawią się świeccy, księża, siostry zakonne i uczestnicy festiwalu Przystanek Woodstock. Podczas modlitwy uwielbienia oprócz rockowych pieśni uwielbienia prezentowano pantomimy i świadectwa ludzi, którzy opowiadali o działaniu Jezusa w swoim życiu.

Na tegorocznym Przystanku Jezus można było zobaczyć fragmenty filmów: Opowieści z Narnii: „Lew czarownica i stara szafa” oraz „Książę Kaspian”; „Prawdziwa Historia”, „Księga Ocalenia”, „Madagaskar II”.

Dziś o godz. 9:30 rozpoczęła się Eucharystia kończąca XI Przystanek Jezus. Przewodniczył jej i Słowo wygłosił biskup Paweł Socha. Obecnie trwają prace demontażowe i porządkowe. Pole Przystanku Jezus na Woodstocku zostało wysprzątane, a w bazie przy kościele trwają prace zamykające inicjatywę pod względem informatycznym, logistycznym i porządkowym.

Ogólnopolska Inicjatywa Ewangelizacyjna Przystanek Jezus jest organizowana od 1999r przez Wspólnotę św. Tymoteusza z Gubina. Celem młodych przyjeżdżających na PJ jest wyjście do swoich braci i sióstr na pole woodstokowe z orędziem Ewangelii. Ewangelizator nie nawraca, ewangelizator prezentuje osobę Jezusa głosząc Jego ewangelię. Najlepiej wyrażają to słowa Jana Pawła II z encykliki Redemptoris Missio: „Nie możemy być spokojni, gdy pomyślimy o milionach naszych braci i sióstr, tak jak my odkupionych krwią Chrystusa, którzy żyją nieświadomi Bożej miłości” (RMis 86).


liczba odsłon: 2831 | dodano: 2010-08-02 13:31:27

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook