Dziś: środa, 24 lipca 2024
Imieniny: Kinga, Krystyna, Olga

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Podpisy EIO „Jeden z nas” przekazane Komisji Europejskiej
Nie mogę wyświetlić obrazka

Europejska Inicjatywa Obywatelska „Jeden z nas”, która chce zapobiec wypływaniu pieniędzy unijnych na programy niszczące życie ludzkie, zebrała ponad 1,9 mln podpisów, z czego ponad 1,7 mln zweryfikowano jako ważne. Aż 245 tys. głosów poparcia pochodzi z Polski. 27 lutego organizatorzy inicjatywy dopełnili wszystkich formalności w Komisji Europejskiej.

Zgodnie z Traktatem Lizbońskim, do rozpoczęcia prac w Komisji Europejskiej wymagany był milion podpisów. KE ma teraz trzy miesiące na zorganizowanie wysłuchania publicznego, ale w związku z kalendarzem prac Parlamentu Europejskiego i zbliżającymi się wyborami, organizatorzy inicjatywy oceniają, że wysłuchanie publiczne odbędzie pomiędzy 24 marca a 10 kwietnia, albo już w nowej kadencji.

Miesiąc po wysłuchaniu publicznym Komisja Europejska ogłosi, jaką decyzję podjęła w sprawie inicjatywy „Jeden z nas”. „Odmowa dalszego procedowania inicjatywy i nieskierowanie jej do Parlamentu Europejskiego wskaże jasno, że instytucja Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej, która miała demokratyzować instytucję UE jest fasadowa i nie spełnia swojej roli, a sama Komisja Europejska nie szanuje głosu prawie 2 milionów obywateli krajów UE” – podsumowuje Jakub Bałtroszewicz, członek komitetu obywatelskiego i wykonawczego EIO „Jeden z Nas”.

pra / Kraków


liczba odsłon: 1175 | dodano: 2014-03-04 11:37:20

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook