Dziś: środa, 19 czerwca 2024
Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Piłkarski turniej Bosko Cup ma już 5 lat
Nie mogę wyświetlić obrazka

Promujący sport jako narzędzie ewangelizacji turniej piłki nożnej Bosko Cup obchodzi jubileusz 5 lat istnienia. Pierwsze rozgrywki turniejowe zorganizowane zostały 28 stycznia 2009 roku w hali sportowej w Szkole Podstawowej na Bukowej w Brennej na Śląsku Cieszyńskim.

Jak wspomina ks. Marcin Pomper, organizator i pomysłodawca turnieju, miało to związek z podejmowaną wówczas przez niego i grupą Ruchu Światło-Życie, akcją „Tydzień z Panem Bogiem”. „Ta forma spędzania wolnego czasu ferii zimowych i wakacji jest adresowana do dzieci. Właśnie w czasie feryjnego TzPB, dzieci poznawały postać św. Jana Bosko. Zamysłem było, żeby w ramach tego „Tygodnia” odbył się turniej. Z zaproszonych drużyn, jedynie parafia pw. św. Jana Sarkandra z Górek od ojców franciszkanów odpowiedziała i przyjechała do Brennej. Rozegrany został jedynie jeden mecz, pomiędzy parafią Brenna Centrum a franciszkanami z Górek” – wspomina kapłan i zaznacza, że w zapisie regulaminu, widniał jeden punkt, który dopuszczał możliwość występowania w meczu księdza, opiekuna ministrantów. „Zatem mogłem być umieszczony w kadrze meczowej. Nie występowałem od pierwszej minuty spotkania, ponieważ miałem poważne przeziębienie i wolałem nie ryzykować od razu. Czekałem cierpliwie, jednak z drugiej strony, nie wyobrażałem sobie, żeby chociaż na 2 minuty nie wystąpić w tym meczu. Długo utrzymywał się bezbramkowy remis. Ok. 5 minuty meczu zdecydowałem się na zmianę i wszedłem. Dosłownie pierwszy mój kontakt z piłką na połowie boiska i strzał z dystansu i gol” – opowiada ksiądz historię tego, jak padła pierwsza w historii Bosko Cup, a Brenna została pierwszym Mistrzem Diecezji bielsko-żywieckiej w tym Turnieju.

Ks. Pomper przyznaje, że sukces turnieju przerósł jego oczekiwania. Nie spodziewał się, że zyska tak wysoką rangę, a po 5 latach rozgrywek doczeka się również Reprezentacji Diecezjalnej. Dziś mecze rozgrywane nie są już w Brennej, ale na obiektach bielskich. Sam turniej otrzymał patronat Biskupa Tadeusza Rakoczego i Prezydenta Miasta Bielska-Białej. Więcej informacji o turnieju można znaleźć na stronie internetowej: www.boskocup.pl. 28 stycznia 2014 o godz. 17.00 odbędzie się Msza św. w kościele Matki Bożej Różańcowej na Górnym Borze w Skoczowie w intencji Turnieju Bosko Cup.

rk / Bielsko-Biała


liczba odsłon: 1059 | dodano: 2014-01-29 13:38:28

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook