Dziś: środa, 29 maja 2024
Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Piesza Młodzieżowa Pielgrzymka do Pustkowa
Nie mogę wyświetlić obrazka

W dniach od 25 czerwca do 26 czerwca 2012 roku odbyła się Piesza Młodzieżowa Pielgrzymka do Sanktuarium Krzyża w Pustkowie. W pielgrzymce wzięła udział młodzież skupiona w wolontariacie Dni Młodych z różnych gryfickich szkół pod kierunkiem lokalnych koordynatorów Dni Młodych w Gryficach - księżmi - Sylwestrem Marculą i Pawłem Wiśniewskim.

Pielgrzymka rozpoczęła się Mszą Świętą o godz. 9.00 w kościele mariackim w Gryficach. Mimo niesprzyjającej pogody pątnicy wyruszyli po Mszy w drogę do Pustkowa. W czasie drogi nie zabrakło wspólnych śpiewów, modlitw, konferencji i wspólnych rozmów. Na pierwszym postoju obok kościoła w Przybiernowie młodzież pokazała scenkę obrazującą grzech w naszym życiu. Ten temat kontynuował w konferencji ks. Sylwester. Drugie śniadanie pątnicy zjedli dzięki gościnności księdza proboszcza przy plebanii w Cerkwicy. Następnie wszyscy udali się w dalszą drogę, by w Karnicach zjeść obiad.

Na miejsce młodzież przybyła około godziny 20.00, aby przy krzyżu, który jest kopią krzyża z Giewontu podziękować Bogu za wspólne pielgrzymowanie. W końcu wszyscy udali się na nocleg w świetlicy w Pustkowiu dzięki życzliwości pana sołtysa. Następnego dnia 26 czerwca miała miejsce Msza Święta przy krzyżu oraz zwiedzanie nadmorskiej miejscowości. Pielgrzymka zakończyła się powrotem do Gryfic już nie na własnych nogach, ale busem.

Tekst i foto: ks. mgr lic. Paweł Wiśniewski (Gryfice)


liczba odsłon: 3270 | dodano: 2012-07-01 23:48:03

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook