Dziś: środa, 6 grudnia 2023
Imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Pieśń o ziemi
Nie mogę wyświetlić obrazka

Serdecznie zapraszamy członków wspólnot, stowarzyszeń i ruchów kościelnych Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej do udziału w tradycyjnym już dla Szczecina koncercie plenerowym Opery na Zamku dedykowanym "Tym, którzy nie powrócili z morza...". 10 czerwca 2011 Cmentarz Centralny w Szczecinie, godz. 22.00.  Serdecznie zapraszamy!

Pieśń o ziemi - Gustav Mahler. Wersja kameralna – oprac. A. Schönberg i R. Riehn

Promocyjna cena biletu - 23 zł (bilet normalny kosztuje 38 zł). Dla członków wspólnot, stowarzyszeń i ruchów kościelnych Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej. Aby zakupić bilet w promocyjnej cenie, należy zgłosić się do Kasy Opery na Zamku i podać hasło: „ICHTIS” .

Bilety do nabycia w Kasie Opery na Zamku czynnej od wtorku do piątku w godz. 12.00 – 18.00 oraz w dzień koncertu na dwie godziny przed wydarzeniem na Cmentarzu Centralnym.

Tradycja koncertów
Opera na Zamku realizuje pomysł prezentowania muzyki w miejscach do tego pierwotnie nieprzeznaczonych. Raz do roku zapraszamy naszych widzów i słuchaczy na Cmentarz Centralny. Zadumie nad tymi, których już nie ma wśród żywych, sprzyja bezpośredni kontakt przyrody i muzyki – przestrzeń Cmentarza Centralnego daje bowiem realną szansę dla takiej niepowtarzalnej symbiozy.

Pieśń o Ziemi
Dwójka solistów śpiewa o bólu istnienia, samotności, urodzie życia, zmysłowym pięknie i wreszcie pożegnaniu z młodością, pięknem i przyjaźnią jak to określił sam Mahler. Kluczową dla całości dzieła jest część ostatnia - Der Abschied (Pożegnanie), będąca sugestywnym obrazem zasypiania świata i stopniowo zapadającej ciemności, w której rozegra się symboliczne misterium pożegnania przyjaciela.

alt


liczba odsłon: 1637 | dodano: 2011-06-07 15:21:36

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook