Dziś: poniedziałek, 27 maja 2024
Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Pierwsi pielgrzymi w drodze na Światowy Dzień Młodzieży
Pięcioosobowa grupa z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kętach – jako pierwsza w diecezji bielsko-żywieckiej – wyleciała 19 czerwca na XXIII Światowy Dzień Młodzieży w Sydney. Pielgrzymi chcą wcześniej dotrzeć do Australii, by zwiedzić kontynent i później skoncentrować się wyłącznie na uroczystościach religijnych. Powodem wczesnego wylotu jest m.in. chęć zaoszczędzenia na cenach biletów lotniczych.
Kęccy pielgrzymi wylecieli dziś po południu z katowickiego lotniska w Pyrzowicach do Frankfurtu. Stamtąd do Londynu, następnie do Sydney z międzylądowaniem w Hongkongu. Na miejscu poruszać się będą różnymi środkami lokomocji – z południa na północ, wzdłuż wschodniego wybrzeża kontynentu. Zobaczą najpiękniejsze zakątki Antypodów. Wezmą udział w uroczystościach diecezjalnych przed ŚDM w Melbourne. W Sydney mieszkać będą w domu polskiej rodziny.

Ks. Piotr Konieczny uważa, że ŚDM w Sydney będzie okazją do doświadczenia żywego i młodego Kościoła. „Takie spotkania dowodzą, że Kościół to nie tylko historia. Chcemy poznać różne tradycje, doświadczyć żywej wiary i samemu świadczyć o swej wierze. Czekamy na słowa papieża, chcemy czuwać z nim i wspólnie modlić się” – mówi kapłan w rozmowie z KAI. Wspólne z Benedyktem XVI modlić się będzie w Australii około dwóch tysięcy Polaków.

rk / Kęty
 


liczba odsłon: 1379 | dodano: 2008-06-20 15:55:25

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook