Dziś: niedziela, 25 lutego 2024
Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Pielgrzymka Życia
Nie mogę wyświetlić obrazka

Pielgrzymka do Rzymu, zorganizowana przez Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana w dniach od 30 września do 6 października 2011 r., dla uczestników okazała się pielgrzymką życia z dwóch powodów...

W czasie tych rekolekcji w drodze, poruszane były tematy obrony życia od poczęcia, aż do naturalnej śmierci. Także podczas modlitwy Anioł Pański na placu św. Piotra w Rzymie rozwinęliśmy encyklikę Donum Vitae, która została przepisana przez młodzież ze szczecińskich szkół na 100 metrowym materiale. Tytuł tego dokumentu napisanego jeszcze przez ks. kard. Ratzingera, oznacza „dar życia" i jest instrukcją o szacunku dla rodzącego się życia ludzkiego i o godności jego przekazywania.

Dni spędzone we Włoszech były pielgrzymką życia również dzięki przeżyciom, jakich wcześniej wiele osób nigdy nie doznało. Podczas środowej audiencji generalnej Benedykt XVI zwracając się do Polaków powiedział „Witam serdecznie wszystkich Polaków. Szczególnie pozdrawiam pielgrzymkę Civitas Christiana ze Szczecina, organizatorów znanego w Polsce Marszu dla Życia. Niech wasza coroczna inicjatywa przypomina wszystkim o potrzebie szacunku dla rodzącego się życia ludzkiego i o godności jego przekazywania. Wam tu obecnym i waszym bliskim z serca błogosławię. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!". Po audiencji Martyna Zasadowska, jako przedstawiciel młodzieży Civitas Christiana, razem z ks. abp. Andrzejem Dzięgą wręczyli Ojcu Świętemu symbole obrońców życia. Były to: blaszany nieśmiertelnik, wpinka przedstawiająca w skali 1:1 stópki nienarodzonego 11 tygodniowego dziecka oraz różaniec wykonany przez młodzież z koralików z zepsutych różańców zbieranych w wielu parafiach.

Pielgrzymka życia będzie na długo zapamiętana ze względu na odwiedzone miejsca, zaprogramowane przez Biuro Podróży i Turystyki Globtour. W ciągu tych 7 dni odwiedziliśmy m.in. kościół, gdzie ochrzczony był Jozeph Ratzinger, modliliśmy się przy grobie bł. Jana Pawła II, zwiedzaliśmy Rzym i Muzea Watykańskie. Odwiedziliśmy także św. Zenona w Weronie, św. Konrada w Altotting w Bawarii, św. Marinusa, założyciela państwa San Marino. Jednak najgłębsze przeżycia duchowe pozostawiła w uczestnikach pielgrzymki wizyta w San Giovani Rotondo, gdzie życie naznaczone stygmatami spędził św. Ojciec Pio oraz w Lanciano, gdzie zachowały się krew i ciało przeistoczone podczas cudu eucharystycznego.

Trwają już przygotowania do kolejnego Marszu dla życia, który w Szczecinie odbędzie się 22 kwietnia 2012 r. Po jego zakończeniu planujemy ponownie pojechać do Rzymu i zdać relacje Ojcu Świętemu. Już dziś zapraszamy do udziału w obu tych wydarzeniach.

Piotr Ostrowski
Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana


Fot. ks. T. Kancelarczyk, J. Szałata

Zdjęcia z Picasy


liczba odsłon: 2085 | dodano: 2011-10-11 11:25:23

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook