Dziś: niedziela, 25 lutego 2024
Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Peregrynacja krzyża Światowych Dni Młodzieży po polskich diecezjach
Krzyż Światowych Dni Młodzieży, przekazany młodym w 1983 r. przez Jana Pawła II, będzie peregrynował w maju i czerwcu po polskich diecezjach. Uroczyste przekazanie krzyża polskiej młodzieży nastąpi 22 kwietnia w Watykanie. Krzyż i ikona ŚDM będą nam towarzyszyły podczas Archidiecezjalnych Dni Młodych!
22 kwietnia br. w Rzymie 100-osobowa delegacja polskiej młodzieży, skupionej w diecezjalnych duszpasterstwach weźmie udział w środowej audiencji generalnej w Watykanie. Tego dnia odbędą się rzymskie obchody 25. rocznicy przekazania Krzyża młodzieży przez Jana Pawła II. Od 25 kwietnia do 14 czerwca br. odbędzie się w Polsce pielgrzymka Krzyża Światowych Dni Młodzieży, upamiętniająca obchody 25. rocznicy przekazania Krzyża ŚDM młodzieży. Wydarzenie to miało miejsce 22 kwietnia 1984 roku na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Odkupienia. Jan Paweł II, przekazując wówczas Krzyż Roku Świętego młodzieży powiedział: „Nieście go na cały świat jako znak miłości Pana Jezusa do ludzkości i głoście wszystkim, że tylko w Chrystusie umarłym i zmartwychwstałym jest zbawienie i odkupienie”.

Obecnie w diecezjach trwają intensywne przygotowania do peregrynacji. Pierwszym jej etapem będzie Ogólnopolska Pielgrzymka Akademicka na Jasną Górę 25 kwietnia. Krzyż będzie towarzyszył także m.in. 30. rocznicy spotkania młodzieży z Janem Pawłem II na krakowskiej Skałce 30 maja, a dzień później - pielgrzymce mężczyzn i młodzieży męskiej do Piekar Śląskich. Towarzyszyć też będzie ogólnopolskiemu Czuwaniu Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich w 30. rocznicę papieskiego wołania „Niechaj zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi” w Warszawie (6 czerwca) oraz Międzynarodowemu Kongresowi „Jan Paweł z młodymi” organizowanemu w Kielcach w dniach 7-8 czerwca. W ciągu 50 dni Krzyż ŚDM dotrze do wszystkich polskich diecezji. W pielgrzymce będzie mu towarzyszyła ikona Matki Bożej „Salus Populi Romani”.

lk / Warszawa
 


liczba odsłon: 4969 | dodano: 2009-03-13 16:08:46

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook