Dziś: środa, 6 grudnia 2023
Imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Październikowy Różaniec Misyjny Online
Nie mogę wyświetlić obrazka

Październik jest miesiącem modlitwy różańcowej. Stowarzyszenie Salezjański Wolontariat Misyjny MŁODZI ŚWIATU przygotowało na ten okres propozycję rozważań misyjnych, które dostępne są na stronie internetowej pod adresem: www.swm.pl/rozaniec.

Każdej z tajemnic przypisano inną intencję. Rozważając Tajemnice Radosne jego uczestnicy modlą się w intencji dzieci ulicy w krajach dotkniętych konfliktami zbrojnymi; Tajemnice Bolesne - o stały dostęp do wody dla mieszkańców żyjących w obszarach dotkniętych suszą; Tajemnice Chwalebne - o dostęp do edukacji dla ubogich dzieci na całym świecie; natomiast Tajemnice Światła – w intencji misjonarzy i wolontariuszy świeckich posługujących w krajach misyjnych. Rozważania zostały przygotowane zarówno w formie audio z lektorem (możliwość odsłuchania i pobrania rozważań) oraz w formie tekstowej (pliki PDF).

Ideą Październikowego Różańca Misyjnego Online jest zachęcenie do codziennej modlitwy różańcowej w intencji misji katolickich na świecie i spraw z nimi związanych. „Tylko modlitwa jest w stanie zmienić nas jako ludzi, bowiem w modlitwie to sam Bóg przemawia do nas. Tylko w modlitwie Bóg Objawia nam to co jest najistotniejsze w naszym życiu. Pytanie tylko czy my, zagłuszani codziennymi sprawami, chcemy i potrafimy Go nadal słuchać ?!” - piszą organizatorzy.

ls, mp / Warszawa


liczba odsłon: 1300 | dodano: 2014-10-03 12:01:29

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook