Dziś: poniedziałek, 15 sierpnia 2022
Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Papieska Msza w więzieniu
Nie mogę wyświetlić obrazka

Sprawowana w Wielki Czwartek, 28 marca przez papieża Msza Święta Wieczerzy Pańskiej w rzymskim więzieniu dla nieletnich Casal del Marmo będzie miała charakter bardzo prosty, prywatny i nie będzie bezpośrednio transmitowana przez telewizję – powiedział dziennikarzom ks. Federico Lombardi.

Rzecznik Stolicy Apostolskiej zapowiedział, że wraz z Ojcem Świętym Eucharystię będą koncelebrowali jego wikariusz dla diecezji rzymskiej kard. Agostino Vallini oraz kapelan placówki ks. Gaetano Greco. Obecni też będą dwaj diakoni. W liturgii weźmie udział około 50 młodych, w tym 11 dziewcząt – wszyscy są zamknięci w tym zakładzie karnym. Papież obmyje stopy 12 młodym różnych narodowości i religii. Czytania mszalne oraz modlitwę wiernych powierzono nieletnim pensjonariuszom tego zakładu. Na zakończenie Msza św. papież spotka się z młodzieżą i personelem Casal del Marmo.

Przewiduje się udział w tym wydarzeniu 150 osób, w tym włoskiej minister sprawiedliwości Paoli Severino. Młodzi przekażą Ojcu Świętemu drewniany krucyfiks oraz klęcznik, wykonane własnoręcznie w warsztatach zakładu, natomiast papież Franciszek wręczy każdemu wielkanocne jajka i ciasto – tzw. colombę. „Mając na względzie prywatny charakter wizyty duszpasterskiej, obecność dziennikarzy będzie możliwa jedynie na zewnątrz budynku i nie będzie bezpośredniej transmisji telewizyjnej” – powiedział dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej.

st (KAI/VIS) /Watykan


liczba odsłon: 893 | dodano: 2013-03-27 11:29:57

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook