Dziś: sobota, 15 czerwca 2024
Imieniny: Jolanta, Wiola, Wit

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Ostatni dzień Ewangelizacji Woodstocku
Mszą Świętą pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej Stefana Regmunta rozpoczął się ostatni dzień głoszenia Ewangelii przez uczestników Przystanku Jezus.
W homilii wygłoszonej podczas Eucharystii, biskup Regmunt wyraził podziw dla zapału młodych przystankowiczów. Porównał ich do „zapalonej gromnicy”, która świeci na Woodstocku. „Jesteście nadzieją kościoła!” – powiedział.

Z zaproszenia do udziału w Mszach Świętych na Przystanku Jezus skorzystała młodzież, która od kilku dni bierze udział w festiwalu Przystanek Woodstock. „To do tych ludzi skierowana jest inicjatywa głoszenia Chrystusa, zawsze zapraszamy ich na Mszę – to podstawa” – wyjaśnia Ks. Piotr z Bydgoszczy. „To wzruszające gdy patrzymy na ich uczestnictwo, takie ‘nowe’ i ‘wyjątkowe’ – wzruszające – to widać że nigdy nie uczestniczyli w takiej Mszy” mówi Paulina z Warszawy.

W X Przystanek Jezus bierze udział 562 ewangelizatorów z całej Polski, w tym 248 kobiety oraz 314 mężczyzn. Na tę liczbę składają się 390 osoby świeckie, 57 księży, 15 sióstr zakonnych, 14 diakonów, 6 braci oraz 5 ojców z różnych zgromadzeń. Duchowi przystankowi cze to 246 osób z 11 krajów: Austria, Francja, Irlandia, Izrael, Kamerun, Kanada, Niemcy, Polska, Uganda, Wielka Brytania, Włochy.

Jeszcze dziś przez cały dzień i noc ewangelizatorzy będą wśród uczestników festiwalu Przystanek Woodstock. Przystanek zakończy się w Poniedziałek uroczystą Eucharystią, którą sprawować będzie biskup diecezjalny diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej Stefan Regmunt.
 

Źródło: Sztab organizacyjny X Przystanek Jezus 2009


liczba odsłon: 2316 | dodano: 2009-08-04 12:30:29

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook