Dziś: poniedziałek, 22 lipca 2024
Imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Orędzie na XXV Światowy Dzień Młodzieży
O przypadającej w tym roku 25. rocznicy ustanowienia przez Jana Pawła II Światowych Dni Młodzieży przypomina Benedykt XVI w orędziu na tegoroczny Dzień, obchodzony na szczeblu diecezji. „Była to inicjatywa prorocza, która przyniosła obfite owoce, pozwalając młodym pokoleniom chrześcijan spotkać się, wsłuchać w Słowo Boże, odkryć piękno Kościoła i doznać mocnych przeżyć wiary” - pisze papież. Zobacz tekst orędzia.
Nawiązując do tematu XXV ŚDM: „Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?” (Mk 10, 17), Benedykt XVI proponuje młodym katolikom kilka refleksji na temat ich stosunku do Boga, życia i własnego powołania. – Jeżeli naprawdę spotkaliśmy Jezusa, nie możemy nie dawać Mu świadectwu wobec tych, którzy nie spotkali jeszcze Jego spojrzenia – podkreśla Ojciec Święty. – Być może podobnie jak młodzieniec z Ewangelii, wy także przeżywanie sytuacje braku stabilizacji, niepokoju czy cierpienia, które skłaniają was do dążenia do życia nieprzeciętnego i do pytania się: na czym polega udane życie? Co mam zrobić? Jaki mógłby być mój program życiowy? - zauważa papież. Zachęca, by nie bać się podejmować tych pytań. – Nie lękajcie się z kolei, drodzy chłopcy i drogie dziewczęta, jeżeli Pan wzywa was do życia zakonnego, monastycznego, misyjnego czy do szczególnej konsekracji: On potrafi obdarzyć głęboką radością tego, kto odpowie z odwagą! – apeluje Ojciec Święty. Wzywa też „tych, którzy odczuwają powołanie do małżeństwa, ażeby przyjęli je z wiarą, angażując się w położenie solidnych podstaw, by przeżywać miłość wielką, wierną i otwartą na dar życia, który jest bogactwem i łaską dla społeczeństwa i dla Kościoła”.

Mówiąc o powołaniu człowieka do życia wiecznego, papież przypomina, iż warunkiem osiągnięcia go jest wypełnianie dziesięciorga przykazań. Nie jest to łatwe „przy obecnej mentalności, która proponuje wolność wolną od wartości, od reguł, od obiektywnych norm i zachęca do odrzucenia wszelkich ograniczeń wobec chwilowego pragnienia”. Młodzi ludzie muszą dziś stawić czoło wielu problemom. Zaznacza, że „czasem można odnieść wrażenie, że jest się bezsilnym w obliczu kryzysu i aktualnych manowców”. – Mimo trudności nie traćcie nadziei i nie rezygnujcie ze swoich marzeń!... Angażujcie się w budowę własnej przyszłości poprzez poważną drogę osobistej formacji i studiów, ażeby w sposób kompetentny i wielkoduszny służyć dobru wspólnemu – apeluje papież.

ml (KAI Rzym) / Watykanliczba odsłon: 4499 | dodano: 2010-03-15 20:33:32

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook