Dziś: piątek, 31 maja 2024
Imieniny: Aniela, Petronela, Kamila

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Ojca Leona słów kilka... Alkoholizm
Nie mogę wyświetlić obrazka

Polacy zawsze znani byli z posiadania tzw. „mocnej głowy" do alkoholu. Kiedyś, za czasów sarmackich, raczyli się miodem pitnym, później zaczęły pojawiać się coraz mocniejsze alkohole, które czyniły coraz więcej spustoszenia. Alkoholizm jest straszną plagą, które trzeba przeciwdziałać. Dotknąć może każdego, zarówno kobiety, mężczyzn, osoby duchowne jak i dzieci. To choroba, bardzo trudna i ciężka do opanowania.

Piętno zostaje na całe życie, bo nawet, jeżeli człowiek przestaje pić, pozostaje alkoholikiem. Ojciec Leon mówi dzisiaj bardzo konkretnie i stanowczo o poważnym problemie, jakim jest alkoholizm. Temat to bardzo aktualny, bo rozpoczął się sierpień – miesiąc trzeźwości. Warto zatem zwrócić uwagę na ten poważny problem i powiedzieć o nim głośno. Ojciec Leon przypomina, że każdy ma swoje powołanie, nawet jeżeli chodzi o alkohol. Są osoby powołane do abstynencji, ale też takie, które pomagają uzależnionym. Wszystko jednak trzeba czynić z miłością do Boga i drugiego człowieka. Każdemu bowiem należy się szacunek, a nie kpina i śmiech, a jakakolwiek akcja pozbawiona miłości i szacunku dla bliźniego, nie ma sensu.



W każdym odcinku serii w „kilku słowach" Ojciec Leon chce przybliżyć i podjąć próbę rozwiązania problemu zawartego w temacie. Filmy są motywem do głębszych przemyśleń nad sytuacją dzisiejszego człowieka, jak i sposobami na szukanie rozwiązania. Jesli chcesz zobaczyć więcej filmów z serii "Ojca Leona słów kilka..." zapraszamy do działu Video. Serdecznie zapraszamy również na portal Benedyktynów z Tyńca.


liczba odsłon: 1743 | dodano: 2011-08-12 14:30:31

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook