Dziś: niedziela, 25 lutego 2024
Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Oblaci zapraszają na rekolekcje powołaniowe
Nie mogę wyświetlić obrazka

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej zapraszają młodzież męską na letnie rekolekcje powołaniowe do swych zakonów: na Świętym Krzyżu, w Obrze k. Wolsztyna, Markowicach k. Inowrocławia, Kodniu k. Terespola, Kokotku k. Lublińca i Łebie. Turnusy odbywać się będą przez całe wakacje.

W dniach 25–31 lipca w murach Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu zorganizowane zostaną wakacyjne rekolekcje powołaniowe dla młodzieży szkół gimnazjalnych, średnich i studentów z kraju i zagranicy. Duchową opieką otoczy ją o. Krzysztof Jurewicz OMI, dyrektor Sekretariatu Powołań Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. - Czas rekolekcji w naszej rodzinie zakonnej to okazja, by bliżej poznać charyzmat oblacki, przyjrzeć się codziennym obowiązkom zakonników: modlitwie, pracy i posłudze duszpasterskiej jaką pełnią – poinformował KAI o. Dariusz Malajka OMI, rzecznik świętokrzyskich oblatów. - Młodzi chłopcy poprzez codzienną Eucharystię, modlitwę wspólnotową oraz sakrament pokuty i pojednania będą mieli okazję spotkać Chrystusa, który właśnie na modlitwie szczególnie porusza ludzkie serce, by ono mogło odczuć Jego żywą obecność i miłość. Czas rekolekcji to także okazja do tego, aby przez spotkania, rozmowy z nowicjuszami, ojcami i braćmi z klasztoru jeszcze bliżej poznać specyfikę powołania oblackiego – dodał zakonnik.

Rekolekcje powołaniowe organizowane przez o. Jurewicza odbędą się także w oblackich klasztorach w Markowicach k. Inowrocławia (2–8 lipca), w Kodniu k. Terespola (11–17 lipca), w Kokotku k. Lublińca (08-13 sierpnia) i Łebie (22–28 sierpnia).


liczba odsłon: 2571 | dodano: 2011-06-29 11:39:09

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook