Dziś: sobota, 28 stycznia 2023
Imieniny: Walery, Radomir, Karol

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

O kobietach i mężczyznach
Nie mogę wyświetlić obrazka

Tego tematu nie można zamknąć w ramach jednego spotkania. Dlatego też zapraszamy na cykl spotkań dotyczących kobiecości i męskości. Czasem lepiej jest o pewnych sprawach porozmawiać w "swoim" gronie dlatego proponujemy osobne spotkania dla pań i panów. Podejmować będziemy bardzo ważne tematy, które już za chwilę dla wielu z Was staną się rzeczywistością. Dlatego warto w tych spotkaniach uczestniczyć. Jako dżentelmeni dajemy pierwszeństwo paniom, dlatego pierwsze trzy spotkania są dla nich. Zapraszamy do Kawiarenki. Gwarantujemy nie tylko dobrą herbatę ;)

Wieczory dla dam
Cykl spotkań dla kobiet w wieku prokreacyjnym. Tematyka spotkań dotyczyć będzie darów jakimi są: kobiecość, seksualność, macierzyństwo i budowanie relacji z partnerem. Wydarzenia mają na celu edukację w zakresie sposobów rozpoznawania płodności, obserwacji własnego ciała i emocji, omówienie roli kobiety w rodzinie, małżeństwie, społeczeństwie.

Podczas spotkań będą emitowane krótkie autorskie materiały filmowe pt. „Lubię, kiedy kobieta" z wypowiedziami mężczyzn z Duszpasterstwa. Osoba prowadząca będzie przekazywała informacje wykorzystując prezentacje multimedialne, plansze. Wydarzenie zawiera w sobie formę wykładu, emisji filmu, pogadanki.

28 lutego 2012 r. - Dar kobiecości
Pogadanka na temat: Emocji i psychiki kobiet, roli w społeczeństwie, rodzinie.
Emisja filmu „Lubię, kiedy kobieta" – czyli czego pragną mężczyźni od kobiet.

6 marca 2012 r. - Dar płodności
Sposoby obserwacji cyklu menstruacyjnego kobiety. Omówienie metod rozpoznawania płodności, Naturalne Metody Planowania Rodziny, NaProtechnologia. Instruktaż, praca z kartami. Prezentacja wyników badań autorki o poziomie wiedzy małżonków w dziedzinie prokreacji.

13 marca 2012 r. - darm macierzyństwa
Rozmowa na temat roli matki w rodzinie, podstawy psychologii wychowania.
Emisja filmu „Lubię, kiedy matka" – czyli o jakich matkach marzymy.
Cud narodzin – jak przygotowywać się do okresu ciąży, porodu.

Wieczory dla dżentelmenów
Cykl spotkań dla mężczyzn w wieku prokreacyjnym. Tematyka spotkań dotyczyć będzie darów jakimi są: męskość, seksualność, ojcostwo i budowanie relacji z partnerem. Wydarzenia mają na celu edukację w zakresie sposobów rozpoznawania płodności, obserwacji ciała i emocji kobiety, omówienie roli mężczyzny w rodzinie, małżeństwie, społeczeństwie.

Podczas spotkań będą emitowane krótkie autorskie materiały filmowe pt. „Lubię, kiedy mężczyzna" z wypowiedziami kobiet z Duszpasterstwa. Osoba prowadząca będzie przekazywała informacje wykorzystując prezentacje multimedialne, plansze. Wydarzenie zawiera w sobie formę wykładu, emisji filmu, pogadanki.

20 marca 2012 r.  - Dar męskości
Pogadanka na temat: Emocji i psychiki mężczyzn, roli w społeczeństwie, rodzinie.
Emisja filmu „Lubię, kiedy mężczyzna" – czyli czego pragną kobiety od mężczyzn.

27 marca 2012 r. - Dar płodności
Sposoby obserwacji zmian zachodzących w ciele kobiety. Omówienie metod rozpoznawania płodności, Naturalne Metody Planowania Rodziny, NaProtechnologia. Rola mężczyzny we wspólnym planowaniu rodziny. Prezentacja wyników badań autorki o poziomie wiedzy małżonków w dziedzinie prokreacji.

17 kwietnia 2012 r. - Dar ojcostwa
Rozmowa na temat roli ojca w rodzinie, podstawy psychologii wychowania.
Emisja filmu „Lubię, kiedy ojciec" – czyli o jakich ojcach marzymy.
Cud narodzin – jak przygotowywać się do okresu ciąży, porodu.

Spotkania odbywać się będą przez 6 tygodni, we wtorki o g.20 w ODA w Sercu przy ul. Bogurodzicy 3.
Opracowanie programu i prowadzenie - Agnieszka Gołda.

Agnieszka Gołda – zafascynowana cudem narodzin położna dyplomowana, uczestniczka studiów podyplomowych Edukacja w Opiece Okołoporodowej na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym. Autorka wyróżnionej pracy licencjackiej: „POZIOM WIEDZY WSPÓŁMAŁŻONKÓW A WYBÓR METOD KONTROLI URODZEŃ" napisanej w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym. Prowadzi spotkania o tematyce seksualności w szczecińskich i polickich szkołach gimnazjalnych i liceach ogólnokształcących w ramach lekcji wychowawczych i lekcji religii. Prelegentka Szkoły Rodzenia w Stowarzyszeniu Civitas Christiana.liczba odsłon: 2095 | dodano: 2012-02-28 10:53:30

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook