Dziś: czwartek, 2 lutego 2023
Imieniny: Maria, Mirosław, Joanna

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Nowy Jork zakazuje coli i pozwala na 40-procentową aborcję
Nie mogę wyświetlić obrazka

Kupowanie dużej coca-coli będzie obecnie w Nowym Jorku zakazane, nadal natomiast będzie tam wolno zabijać nienarodzone dzieci – zwracają uwagę obrońcy życia. Tak komentują przyjęty niedawno przez władze metropolii, uważanej za niechlubną amerykańską „stolicę aborcji”, zakaz sprzedaży słodkich napojów gazowanych w rozmiarze „supersize”. Ma to być element walki z chorobą otyłości.

Tymczasem Michelle Tyrrell z organizacji Bound4Life zwraca uwagę, że miasto bardziej interesuje się napojami niż ludzkim życiem. Przypomina, że odsetek aborcji w Nowym Jorku jest niemal dwa razy wyższy niż w innych regionach USA. Obecnie wynosi on 40 proc., ale w niektórych dzielnicach miasta, np. w Bronxie sięga nawet 48 proc. Najbardziej zatrważająca jest statystyka dotycząca aborcji wśród nowojorskich Afroamerykanów, która od 2009 pozostaje w praktyce na niezmiennym poziomie około 60 proc.

Miejski portal obrońców życia NYC41Percent.com zauważa nawet, że „czarnoskórzy w Nowym Jorku to właściwe wymierający gatunek”. „Czy dotarło to do was? 60 proc. wszystkich afroamerykańskich dzieci jest zabijanych, zanim zdążą złapać oddech, a miasto bardziej przejmuje się tym, czy wybieram słodki napój. Jest to tak niedorzeczne, nielogiczne i bezmyślne, że można by pomyśleć, że to scenariusz jakiegoś kiepskiego filmu” – pisze M. Tyrrell. Ta obrończyni życia o palestyńskich korzeniach, wychowana w katolickim sierocińcu Betlejem, a potem adoptowana przez amerykańskie małżeństwo, przypomina, że burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg, walczący zażarcie z otyłością mieszkańców miasta, jest jawnym zwolennikiem przerywania ciąży. „Aborcja zabija 40 proc. potencjalnych obywateli miasta, którzy nigdy nie dorosną, by decydować, czy chcą dużą colę” – zauważa publicystka.

rk (KAI) / Nowy Jork


liczba odsłon: 1499 | dodano: 2012-09-22 19:37:58

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook