Nowości kanału Religia.tv |
Gotowi na śmierć?, Tajemnice słowa, Etyka w biznesie, Wiara i polityka – to nowe programy w jesiennej ramówce kanału Religia.tv.
„Gotowi na śmierć?" – to nowy program Szymona Hołowni i dotyczy spraw ostatecznych. Autor będzie rozmawiał z ks. Grzegorzem Strzelczykiem o umieraniu, życiu po śmierci, o piekle, niebie, aniołach i diable. Program spróbuje pomóc tym, którzy czasem zastanawiają się: czy w niebie będą mieć piękne ciała oraz tych samych mężów i żony; jak będzie wyglądał Sąd Ostateczny i czy człowiek będzie tam miał adwokata, a jeśli tak, to kto nim może być, a także – czy zwierzęta będą miały swoje miejsce w niebie?
W programie „Tajemnice Słowa" dwaj dominikanie: Janusz Chwast i Paweł Gużyński będą wyjaśniać tajemnice Biblii, opierając się na niedzielnej Ewangelii. Emisja w sobotę o godz. 18., premiera 1 października. Z kolei w programie „Etyka w biznesie" zagadnienia z szeroko rozumianej etyki biznesu i finansów zostaną skonfrontowane ze współczesnymi zjawiskami ekonomicznymi. Autor programu ks. Kazimierz Sowa w rozmowie z ekspertami, analitykami rynku finansowego, publicystami i etykami spróbuje znaleźć odpowiedź na pytania o rolę i znaczenie etyki lub jej braku w świecie biznesu.
Z myślą o najmłodszej widowni kanał religia.tv stworzył nowe pasmo z bajkami dla dzieci. Codziennie od godz. 7 rano najmłodsi będą mogli oglądać seriale animowane, poruszające uniwersalne prawdy, w zabawny i edukacyjny sposób, przybliżając historie o prawdziwej przyjaźni, uczciwości i wartościach m.in. „Hermie i przyjaciele", „Bajki z indyjskiej dżungli", „Dekalog dla najmłodszych".