Dziś: wtorek, 18 czerwca 2024
Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Nocne czuwanie młodzieży w Szczecinie 6 grudnia 2019 roku.
Nie mogę wyświetlić obrazka

Dnia 6 grudnia 2019 roku w parafii św. Ottona w Szczecinie odbyło się kolejne nocne czuwanie młodzieży zorganizowane przez Uczennice Krzyża. Młodzi przyjechali między innymi z Goleniowa, Trzebiatowa, Parlina, Krzęcina, Nowogardu, Kamienia Pomorskiego, Łobza, Suchania, Golczewa oraz z kilku szczecińskich parafii.

Czuwanie rozpoczęło się o godz. 21.00 przywitaniem przez s. Rut CSDC. Następnie wszyscy udali się do kościoła na odśpiewanie Akatystu o Maryi. Potem w Sali gimnastycznej młodzież wysłuchała konferencji dr Piotra Goniszewskiego o prorokach. Po przerwie młodzi zobaczyli dynamikę pokazującą słuchanie. Chłopiec z zawiązanymi oczyma miał słuchać przewodnika, aby nie wpaść w przeszkody. Potem odbyła się praca w grupach. Po wysłuchaniu świadectwa małżeństwa o działaniu Ducha Świętego w ich życiu, każda grupa miała napisać jak działał Duch Święty w ostatnim czasie. Na zakończenie wszyscy mogli wylosować karteczkę z wypisanym owocem Ducha Świętego.

Po przerwie na kanapkę i herbatę odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której można było skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Centralnym punktem czuwania były roraty, które celebrowali duszpasterze młodzieży pod przewodnictwem ks. Roberta Dąbrowskiego. W homilii ks. Łukasz Paluch podkreślił Maryję jako tę, która przygotowała się na przyjście Jezusa. Czuwanie zakończyło się o godz. 3.00.

Tekst i foto: ks. Paweł Wiśniewski (Szczecin)


liczba odsłon: 1481 | dodano: 2019-12-08 23:59:16

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook