Dziś: środa, 21 lutego 2024
Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Nocne czuwanie młodzieży w Szczecinie 29 października 2021 roku
Nie mogę wyświetlić obrazka

Dnia 29 października 2021 roku w parafii Świętej Rodziny w Szczecinie odbyło się nocne czuwanie dla młodzieży organizowane przez Siostry Uczennice Krzyża. W nocnym spotkaniu uczestniczyła młodzież z Goleniowa, Świnoujścia, Łobza i Szczecina. Czuwanie miało następujący temat: „Czuwamy z różańcem i ze świętymi”. Oprawę muzyczną zapewnił zespół Per Dio na codzień działający przy parafii św.Jerzego w Goleniowie pod dyrekcją Joanny Stanuch.

Czuwanie rozpoczęło się o godzinie 21.00 powitaniem wszystkich przez s. Rut UK. Następnie młodzież wniosła relikwiarze świętych, których obecność była wyczuwalna podczas nocy. Po odśpiewaniu apelu jasnogórskiego młodzi ludzie udali się po sąsiedniej sali, aby wysłuchać konferencji ks. Krzysztofa Pokorskiego, Wiceoficjała Sądu Metropolitalnego na temat modlitwy eucharystycznej. Potem miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której można było się wyspowiadać. Chwilę po północy odbyła się msza święta pod przewodnictwem ks. Andrzeja Zaniewskiego, wikariusza parafii Świętej Rodziny w Szczecinie. W homilii ks. Michał Mikołajczak mówił o wartości Eucharystii.

Po ciepłym posiłku s. Łucja UK animowała tańce i zabawy integracyjne. Potem miała miejsce praca w grupach, w których omawiano jedną z tajemnic różańcowych oraz dzielono się dotychczasowymi przeżyciami. Na koniec wszyscy odmówili jedną cząstkę różańca świętego. Czuwanie zakończyło się około 4 rano.

Ks. Paweł Wiśniewski (Szczecin Dąbie)


liczba odsłon: 674 | dodano: 2021-10-30 22:29:49

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook