Dziś: piątek, 12 kwietnia 2024
Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Nocne czuwanie młodzieży w Myśliborzu 9 września 2022 roku
Nie mogę wyświetlić obrazka

Dnia 9 września 2022 roku w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu odbyło się kolejne nocne czuwanie dla młodzieży z cyklu „Nikodemowych Nocy”. Tematem czuwania było: „Trwać we Mnie” (J 15, 4). Na czuwanie przyjechała młodzież z Gorzowa Wielkopolskiego, Szczecina i z Myśliborza.

Czuwanie rozpoczęło się o godz. 21.00 odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego. Następnie s. Petra ZSJM powitała wszystkich i wprowadziła w tematykę nocnego skupienia. Potem w auli ks. Piotr Kamiński, wikariusz parafii św. Wojciecha w Gorzowie Wielkopolskim poprowadził integrację uczestników. Po udanej zabawie młodzi wysłuchali konferencji ks. Łukasza Śniadego, wikariusza parafii Przemieniania Pańskiego w Szczecinie na temat trwania w Chrystusie. Aby lepiej zrozumieć bycie z Jezusem młodzież zobaczyła dynamikę z winoroślą, która daje dobre owoce, a ogrodnik ją podlewa.

Po przerwie na posiłek odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu poprowadzona przez s. Kornelię ZSJM. W tym czasie młodzież mogła skorzystać ze spowiedzi lub z rozmowy. O północy rozpoczęła się Msza Święta, której przewodniczył ks. neoprezbiter Jakub Sierociński, wikariusz parafii Św. Jana Chrzciciela w Myśliborzu. W homilii ks. Paweł Wiśniewski, wikariusz parafii Wniebowzięcia NMP w Szczecinie Dąbie mówił o wydawaniu dobrych owocach, które są wynikiem osadzenia na mocnym chrystusowym fundamencie. Na zakończenie Eucharystii ks. neoprezbiter udzielił błogosławieństwa prymicyjnego. Po mszy odbyła się agapa prowadzona przez ks. Macieja Piotrowskiego, wikariusza Miłosierdzia Bożego w Szczecinie. Czuwanie zakończyło się o godz. 2.00.

Ks. Paweł Wiśniewski (Szczecin Dąbie)


liczba odsłon: 350 | dodano: 2022-09-11 09:33:48

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook