Dziś: środa, 21 lutego 2024
Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Nocne czuwanie młodzieży w Myśliborzu 5 listopada 2021 roku
Nie mogę wyświetlić obrazka

Dnia 5 listopada 2021 roku w Nowym Domu Sióstr Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego odbyło się kolejne nocne czuwanie dla młodzieży. Na czuwanie przyjechała młodzież z Gorzowa Wielkopolskiego, Szczecina i Myśliborza. Tematem nocnego skupienia był: „Bilet do nieba”.

Czuwanie rozpoczęło się o godz. 21.00 odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego oraz przywitaniem wszystkich przez s. Petrę ZSJM, odpowiedzialną za organizację „Nikodemowych Nocy”. Następnie ks. Paweł Wiśniewski, wikariusz parafii Wniebowzięcia NMP w Szczecinie Dąbiu wygłosił konferencję na temat świętości. W konferencji ks. Paweł wskazał jak dziś zostać świętym na podstawie Adhortacji papieża Franciszka z 2018 roku „Gaudete et Exsultate”.

Potem wszyscy udali się na ciepły posiłek i wspólne rozmowy. O godzinie 23.00 rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez s. Weronikę ZSJM. W czasie adoracji księża służyli w konfesjonale. Chwilę po północy rozpoczęła się praca w grupach. Młodzież przy pomocy rekwizytów miała przedstawić postać podanego błogosławionego lub świętego. Następnie s. Weronika ZSJM rozdała wszystkim karteczkę z imieniem świętego, do którego należy zwracać się o wstawiennictwo w najbliższym czasie. O godzinie 1.30 rozpoczęła się msza święta pod przewodnictwem ks. Piotra Kamińskiego, wikariusza parafii św. Wojciecha w Gorzowie Wielkopolskim. W homilii ks. Paweł Kasprzyk, wikariusz z parafii Świętego Krzyża w Myśliborzu zachęcił do modlitwy za dusze czyśćcowe. Czuwanie zakończyło się o godz. 2.30.

Ks. Paweł Wiśniewski (Szczecin Dąbie)


liczba odsłon: 573 | dodano: 2021-11-07 17:38:16

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook