Dziś: niedziela, 26 marca 2023
Imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Nocne czuwanie młodzieży w Myśliborzu 18 listopada 2022
Nie mogę wyświetlić obrazka

fot. ks. Paweł Wiśniewski

Nocne czuwanie młodzieży w Myśliborzu 18 listopada 2022 roku

Dnia 18 listopada 2022 roku we wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu odbyło się kolejne nocne czuwanie dla młodzieży z cyklu: „Nikodemowych nocy”. Tematem czuwania było zdanie z Pisma Świętego: „Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało” (1 Kor 2,9). Na nocne skupienie przyjechała młodzież z Myśliborza, Starego Kurowa, Wolina, Szczecina i Gorzowa Wielkopolskiego.

Czuwanie rozpoczęło się o godz. 20.15 przywitaniem przez s. Kornelię ZSJM. Następnie s. Brygida ZSJM podzieliła się świadectwem swojego przeżywania choroby nowotworowej. Potem młodzież z Myśliborza zaprezentowała dramę pokazującą miłość Boga do człowieka. O godz. 21.00 odśpiewano apel jasnogórski. S. Zofia ZSJM wygłosiła konferencję na temat jak patrzeć i jak słuchać Jezusa.

Po przerwie na ciepły posiłek była praca w grupach. Młodzi dzielili się w grupach czy byli wysłuchani i w czym Jezus mi podpowiada. Następnie ks. Łukasz Śniady, wikariusz parafii Przemienienia Pańskiego w Szczecinie rozpoczął adorację Najświętszego Sakramentu poprowadzoną przez s. Petrę ZSJM. W tym czasie była możliwość spowiedzi lub rozmowy. Po północy została odprawiona msza św. pod przewodnictwem ks. Macieja Piotrowskiego, wikariusza parafii Miłosierdzia Bożego w Szczecinie. W homilii ks. Piotr Kamiński, wikariusz parafii św. Wojciecha w Gorzowie Wielkopolskim mówił, aby nie stać się mierną kopią tylko wspaniałym wyjątkowym uczniem Jezusa. Po mszy św. ks. Robert Bałuka, wikariusz parafii św. Mikołaj z Wolina zaprosił młodzież na Dni Młodych, które odbędą się na wiosnę w Wolinie. Czuwanie zakończyło się o godz. 1.00.

Ks. Paweł Wiśniewski (Szczecin)


liczba odsłon: 200 | dodano: 2022-11-20 20:45:36

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook