Dziś: czwartek, 30 maja 2024
Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Nocne czuwanie młodych
Nie mogę wyświetlić obrazka

W ramach ogólnoświatowej inicjatywy 24 h dla Pana, w dniu 24 marca br. w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie odbędzie się nocne czuwanie młodych, organizowane przez wspólnotę sióstr Uczennic Krzyża.

Czuwania młodych organizowane przez Siostry Uczennice Krzyża odbywają się w naszej diecezji od ponad 10 lat. Ich początki sięgają domu Sióstr Uczennic Krzyża w Szczecinie-Stołczynie. Obecnie czuwania cieszą się dużą popularnością wśród uczestników z różnych zakątków diecezji. Młodzież przyjeżdża zarówno ze swoimi duszpasterzami, jak i indywidualnie. W czuwaniach uczestniczy młodzież ze szkół gimnazjalnych, średnich oraz studenci i młodzi pracujący. Siostry zapraszają również do współpracy osoby dorosłe, muzyków, śpiewających, jak i studentów jako wolontariuszy do pomocy przy organizacji czuwań. Każdy jest tam mile widziany.

Czuwania rozpoczynają się o godz. 21.00 a kończą o 4.00. W programie czuwań zawsze znajduje się Eucharystia, adoracja, katechezy oraz sakrament spowiedzi. Czuwanie jest przygotowywane tematycznie z modlitwą śpiewu i uwielbienia. W ciągu nocy przewidziana jest również przerwa z kanapkami. W tym dniu (i nocy) włączymy się w ogólnoświatową inicjatywę ewangelizacyjną "24 godziny dla Pana", o której rozpropagowanie prosił Papież Franciszek. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to także Dzień Świętości Życia – młodzież będzie mogła podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Tego dnia świętować będziemy również 25. urodziny Metropolii Szczecińsko-Kamieńskiej. Nie zabraknie dla młodych urodzinowej niespodzianki!

- Czuwania zasadniczo odbywają się w Szczecinie, choć czasami proponujemy inne miejsce w diecezji. Nie mamy stałego miejsca czuwań, dlatego bliższe informacje udzielamy w swoim czasie – mówią Siostry Uczennice Krzyża.

Ze względów organizacyjnych (przygotowanie kanapek oraz niespodzianki) prosimy o wcześniejszą informację o ilości uczestników -  dotyczy to także małych, 3-4 osobowych grup. Zgłoszenia przyjmuje s. Gracjana, Uczennica Krzyża, pod nr. tel.: 502 272 271. Księży prosimy o przywiezienie ze sobą ornatów, które otrzymali na ŚDM w Krakowie (jeżeli takie posiadają) oraz o podjęcie posługi w konfesjonale w ramach inicjatywy "24 godziny dla Pana".


liczba odsłon: 1005 | dodano: 2017-03-06 11:16:43

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook