Dziś: wtorek, 18 czerwca 2024
Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Nocne czuwanie młodych w Myśliborzu 17 maja 2019 roku
Nie mogę wyświetlić obrazka

Dnia 17 maja 2019 roku w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu odbyło się kolejne nocne czuwanie dla młodych. Tematem czuwania było hasło: „Panem jest Jezus”. Na czuwanie przybyła młodzież z Witnicy z ks. Barnabą Dębickim, z Pszczewa z ks. Krzysztofem Kolanowskim, z Gorzowa Wielkopolskiego z ks. Piotrem Kamińskim, z Golczewa z ks. Andrzejem Dąbrowskim, ze Szczecina Gumieńce z ks. Damianem Rogoża oraz ze szczecińskiego Prawobrzeża z ks. Pawłem Wiśniewskim.

Czuwanie rozpoczęło się o godz. 21.00 odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego oraz majową modlitwą do Maryi. Następnie s. Rachela ZSJM powitała wszystkich młodych. Później młodzież z Pszczyny zaprezentowała przedstawienie pokazujące tonącego św. Piotra. W nawiązaniu do tej ewangelicznej sceny ks. Barnaba Dębicki wygłosił konferencję opartą o najnowszą adhortację papieża Franciszka: „Christus vivit”. W dalszej części czuwania młodzież udała się do auli, aby tam zintegrować się tańcząc tańce lednickie. S. Kaja ZSJM poprowadziła wszystkich do wspólnej zabawy. Następnie była przerwa na ciepły napój.

Przed północą rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu, w czasie której młodzi mogli przyjąć Jezusa jako Pana i Zbawiciela. Adorację poprowadziła s. Noemi ZSJM wraz z s. Patrycją ZSJM. Ostatnim punktem nocnego spotkania była Eucharystia, w czasie której ks. Barnaba przypomniał młodym o Jezusie, który powinien być jedynym Panem w życiu chrześcijanina. Czuwanie zakończyło się o godz. 2.00.

Ks. Paweł Wiśniewski (Szczecin)


liczba odsłon: 1378 | dodano: 2019-05-19 21:56:48

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook