Dziś: poniedziałek, 11 grudnia 2023
Imieniny: Waldemar, Damazy

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Nocne czuwanie młodych w - Myśliborzu 13/14 października 2017
Nie mogę wyświetlić obrazka

Relacja z nocnego czuwania modlitewnego młodzieży w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Myśliborzu z dnia 13/14 października  2017 r.

W piątek, 13 października 2017 r.,  ok.  godziny  19.00 z parafii pw. Świętego Andrzeja Boboli w Golczewie, 17-osobowa  grupa młodzieży ze szkoły gimnazjalnej i z parafii,  udała się na  Nocne Czuwanie Młodzieżowe do Myśliborza. Byli to uczniowie z Zespołu Szkół Publicznych i młodzież z parafii w Golczewie pod opieką ks. Roberta Dąbrowskiego - miejscowego wikariusza.  Czuwanie rozpoczęło się o godzinie 21.00 w Kaplicy Sióstr Miłosierdzia Bożego prezentacją poszczególnych grup młodzieżowych wraz z księżmi opiekunami, a następnie odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

Po apelu  z kaplicy uczestnicy udali się do auli na konferencję, którą wygłosił jeden z księży, przybyłych z sąsiedniej diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, na temat powołania człowieka. Mówił,  że pierwszym powołaniem człowieka jest miłość do Boga i bliźniego. Po wygłoszonej konferencji w auli odbyła się przerwa na wypicie herbaty, zjedzenie ciasta i wzajemne rozmowy z młodzieżą przybyłą na czuwanie. Po tym punkcie programu rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu, przeplatana śpiewem i odmówieniem tajemnic radosnych różańca świętego z rozważaniami. Podczas adoracji była również możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej.  Następnie rozpoczęły się przygotowania do Mszy Świętej. Eucharystia była zwieńczeniem nocnego czuwania.
 
Powróciliśmy do Golczewa pełni radości i mocni duchowo z myślą o następnym czuwaniu, które odbędzie się z8 na 9 grudnia 2017 r. Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tym czuwaniu. Serdecznie zapraszamy młodzież z naszej Archidiecezji. Tematem cyklu  całorocznych czuwań w Myśliborzu jest: "W powołaniu jest odpowiedź".
 
ks. Robert Dąbrowski


liczba odsłon: 980 | dodano: 2017-11-11 21:24:31

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook