Dziś: piątek, 9 czerwca 2023
Imieniny: Anna, Pelagia, Felicjan

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Niepokalanów: 300 młodych z Polski, Białorusi i Ukrainy przygotowuje się do „Sydney w Warszawie”
Około 300 osób – w tym kilkadziesiąt z Białorusi i Ukrainy – przygotowuje się w Niepokalanowie do „Sydney w Warszawie”, spotkania zorganizowanego równolegle ze Światowymi Dniami Młodzieży w Australii.
Od niedzieli 13 lipca, kiedy rozpoczęło się spotkanie w Niepokalanowie, Mszą św. pod przewodnictwem bp. pomocniczego warszawskiego Mariana Dusia – trwają modlitwy i warsztaty, podczas których młodzi rozmawiają o relacji z Bogiem, modlitwie, czystości przedmałżeńskiej, stosunku chrześcijanina do sukcesu zawodowego, czy interesowaniu się wróżbami i horoskopami.

Każdy dzień rozpoczyna się modlitwą uwielbienia, adoracją najświętszego Sakramentu i Mszą św. Po południu odbywają się warsztaty a następnie spotkania w grupach. Wieczorami młodzież może spotkać się w „Emma Cafe” a następnie wziąć udział w tematycznych wieczorach – w czwartek 17 lipca będzie to wieczór dziękczynny. Podczas całego spotkania młodzi – w wieku od 15 do 25 lat – przygotowywani są do ulicznej ewangelizacji.

- W piątek i sobotę w Warszawie młodzież będzie rozdawała ulotki, rozmawiała z przechodniami i śpiewała na ulicy – powiedział Janusz Tarasiewicz ze wspólnoty Emmanuel. – Przygotowujemy także pantomimę oraz spektakl ognia. Młodych ludzi spotkać będzie można w piątek 18 lipca od godz. 16. do 18.30 na ul. Marszałkowskiej w okolicach Metra Świętokrzyska oraz na Krakowskim Przedmieściu w okolicach kościoła św. Anny.

im, lk / Niepokalanów
 


liczba odsłon: 1299 | dodano: 2008-07-17 11:03:43

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

Ogień i deszcz - Michael W. Smith

W niedzielę 16 kwietnia w ogromnej hali ...

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

blog ichtis

Facebook