Dziś: środa, 6 grudnia 2023
Imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Nie masz postanowienia na nowy rok? Przeczytaj Biblię!
Nie mogę wyświetlić obrazka

„1068 dni ze Słowem Bożym” i „Księga miesiąca” to dwie inicjatywy promujące czytanie Pisma Świętego. Organizatorzy zachęcają do lektury jednego rozdziału Biblii każdego dnia. Początek 1 stycznia 2014 r.

„Kto odczuwa jakiekolwiek braki w znajomości najważniejszej Książki świata, która składa się zaledwie z dwóch tomów – zapraszamy do wspólnego czytania jednego rozdziału dziennie” – informuje facebookowy fan page „1068 dni ze Słowem Bożym”. „Nie chcemy umrzeć, nie przeczytawszy Biblii” – pisze z kolei ks. Wojciech Węgrzyniak na facebookowym wydarzeniu „Księga miesiąca – 1. Genesis”. Obie inicjatywy wzajemnie się wspierają. Cel jest ten sam – ciągła lektura Pisma Świętego.

Organizatorzy proponują czytanie jednego rozdziału Biblii każdego dnia, począwszy od Księgi Rodzaju. Akcje startują 1 stycznia 2014 r. Ks. Wojciech Węgrzyniak pierwszy raz w podobny sposób przeczytał Pismo Święte blisko 30 lat temu. „Zacząłem 25 grudnia 1985 r. i czytałem dwa rozdziały dziennie. Skończyłem po roku i dziesięciu miesiącach. Byłem w ósmej klasie podstawówki. To było najpiękniejsze czytanie” – opowiada krakowski biblista. Później jeszcze kilka razy przeczytał całą Biblię w seminarium. Ale ta pierwsza lektura zainspirowała go do tegorocznej inicjatywy, a także innej, z Roku Wiary. Wówczas każdego dnia proponował czytanie kilku punktów Katechizmu Kościoła Katolickiego, żeby w ciągu Roku Wiary przeczytać cały dokument.

„Kilka osób, które wzięły udział w akcji czytania Katechizmu, prosiło, żeby kontynuować wspólną lekturę, bo to im pomaga. Jedno małżeństwo opowiadało, jak wieczorami przepytywali sie z tego, co przeczytali albo jak zgadywali, kto mógł być autorem cytatu przytaczanego przez KKK” – mówi ks. Węgrzyniak. Biblista proponuje po przeczytaniu każdej księgi spotkanie w Kolegiacie św. Anny w Krakowie, gdzie jest duszpasterzem. Pierwsza Msza św. z konferencją i dyskusją przy herbacie zaplanowana jest na 21 lutego, czyli tuż po zakończeniu czytania Księgi Rodzaju.

Krakowska wspólnota Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Filipa kontynuuje akcję sprzed kilku miesięcy, kiedy w podobny sposób przeczytali Nowy Testament. Jak wyliczyli, czytanie Starego Testamentu zajmie im 1068 dni, czyli zakończy się 3 grudnia 2016 r. „Im więcej osób, tym większa motywacja! Odwagi!” – zachęcają. Do wydarzenia „Księga miesiąca” można dołączyć na Facebooku: www.facebook.com/events/197101957147999/?previousaction=join&ref_newsfeed_story_type=regular&source=1. W tym samy portalu społecznościowym można też polubić fan page „1068 dni ze Słowem Bożym”: www.facebook.com/pages/Stary-Testament-w-1068-dni/238024049712491.

pra / Kraków


liczba odsłon: 1262 | dodano: 2014-01-02 14:42:41

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook