Dziś: niedziela, 21 lipca 2024
Imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Nie ma takiego numeru
Życie to nie film... na szczęście. Filmy są zabawniejsze. Nawet jeśli pokazują włamywaczy, złodziei i oszustów (tych pospolitych i tych wielkiego formatu), nawet jeśli kolorowy świat ekskluzywnych hoteli i kasyn okazuje się jeziorem o mętnej wodzie, w którym pływają grube ryby, rekiny, albo pospolite pijawki, nawet jeśli reguły gry podlegają dowolnej interpretacji graczy, a cel zawsze uświęca środki... film potrafi doszukać się w tym zabawy, sympatycznych postaci i barwnej historii.
Film "Nie ma takiego numeru" opowiada o grupie przyjaciół decydujących się na skok życia - opróżnienie sejfu kasyna, które zajmuje się praniem pieniędzy pochodzących z nielegalnej działalności skorumpowanego świata polityki i władzy. Żeby ominąć zabezpieczenia projektowane przez największych włamywaczy i w efekcie okraść złodzieja większego od siebie, trzeba stworzyć nadzwyczajny zespół, a przede wszystkim mieć precyzyjny plan. Oczywiście zawsze zdarzają się nieprzewidziane komplikacje, które nawet najlepszym profesjonalistom podnoszą adrenalinę. 

Zespół tworzą Melchior (kasiarz i mózg akcji), Peter (informator-amant o czarującym uśmiechu), Szpula (specjalistka od kradzieży kieszonkowych), Hrabia (hazardzista dżentelmen - w tej roli Bogusław Semotiuk), oraz Gruby (judoka). Metody włamania to kompilacja nowoczesnych technologii z klasycznymi, tradycyjnymi oszustwami. Dodatkowo w filmie pojawia się niejaki Kwintowski z laseczką i w kapeluszu (!), grany przez Jana Machulskiego.

Film nieodparcie i celowo wywołuje skojarzenia z tak brawurowymi polskimi produkcjami jak "Va Bank" i "Wielki Szu" oraz klasykami rodem z hollywood, jak np. "Żądło".

 
31.01 - 03.02.08, godz. 19:30, Kino Zamek
Nie ma takiego numeru
(kom., PL, 2007, 9108 min.)


liczba odsłon: 2206 | dodano: 2008-01-29 19:07:53

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook