Dziś: poniedziałek, 15 sierpnia 2022
Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Na rowerach do Santiago de Compostela
Nie mogę wyświetlić obrazka

www.flickr.com

W sobotę rano sprzed szczecińskiej katedry na szlak św. Jakuba wyjechało siedmioro rowerzystów. W miesiąc chcą dojechać do katedry w Santiago de Compostela, gdzie znajduje się grób św. Jakuba Apostoła, patrona pielgrzymów.

Siedmioro rowerzystów planuje pokonać blisko 3,5 tys. km. Najmłodszą wśród nich jest 21-letnia studentka, najstarszy to 70-letni mężczyzna. - Do takiej wyprawy człowiek przygotowuje się przez całe życie. To nie tylko kwestia przygotowania fizycznego, ale też zrozumienia, czym jest wędrówka i pielgrzymka. To droga życia. Sportowo przygotowaliśmy się wcześniej, a podczas pielgrzymki mamy nadzieję, że będziemy wzrastać duchowo – mówili tuż przed wyjazdem uczestnicy wyprawy. - Codziennie będzie Msza św., różaniec i konferencje, bo to ma mieć charakter pielgrzymki. Wiele osób prosi nas o modlitwę - zapowiada ks. Adam Krzykała. Wśród wielu intencji będzie też modlitwa za ofiary katastrofy kolejowej koło Santiago de Compostela. Po sobotniej porannej Mszy św. w szczecińskiej katedrze, której przewodniczył abp Andrzej Dzięga, siedmioro pielgrzymów wyruszyło Pomorską Drogą św. Jakuba. Ich podróż będzie dalej wiodła przez Niemcy, Francję i Hiszpanię.

Wokół szczecińskiej Bazyliki Archikatedralnej do niedzieli trwa V Jarmark Jakubowy. Jednym z jego pomysłodawców był abp Andrzej Dzięga, który poprosił rzemieślników i lokalnych producentów, by przyłączyli się do uroczystości związanych z patronem szczecińskiej katedry - św. Jakubem.

pk / Szczecin


liczba odsłon: 1523 | dodano: 2013-07-27 21:09:29

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook