Dziś: czwartek, 2 lutego 2023
Imieniny: Maria, Mirosław, Joanna

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Na narty z Jezusem 2014
Nie mogę wyświetlić obrazka

Księża Sercanie zapraszają po raz kolejny młodzież na turnusy rekolekcyjne pt. „Narty z Jezusem”. Spotkania będą odbywać się tradycyjnie w Gliczarowie Górnym k. Bukowiny Tatrzańskiej.

Program każdego dnia rekolekcji w wymiarze duchowym będzie obejmował Mszę Świętą z kazaniem i spotkanie dyskusyjne. Po przybyciu na miejsce uczestnicy zostaną podzieleni na kilkuosobowe grupy, nad którymi opiekę będą sprawowali animatorzy. W ramach grup uczestnicy będą omawiali pytania problemowe na spotkaniach dyskusyjnych, przygotowywali oprawę liturgiczną Mszy Świętej, świadczyli potrzebną pomoc kucharce, przygotowywali śniadanie i kolację (szwedzki stół). W trakcie trwania rekolekcji młodzież będzie zapraszana do skorzystania z sakramentu pojednania i osobistej rozmowy z kapłanem. Zaproszenie kierowane jest do chłopców i dziewcząt od 14 roku życia.

 Proponowany typ rekolekcji jest formą pogłębionego duchowo wypoczynku. Nie obawiaj się zatem długich godzin, które będziesz musiał spędzić w kościele. Z drugiej strony nie traktuj wyjazdu jak zwykłego zimowiska. Zależy nam, byśmy stworzyli zaprzyjaźnioną z sobą i Bogiem wspólnotę. Uczestnictwo w takiej wspólnocie ubogaca duchowo, dając prawdziwą radość wypoczynku i pogłębienia więzi ze Stwórcą. Jedną z form realizacji tego ideału na rekolekcjach jest otwarcie się na drugiego człowieka, szacunek dla jego godności oraz obowiązujący w trakcie trwania rekolekcji bezwzględny zakaz palenia papierosów i picia alkoholu – mówią organizatorzy.

Wyjeżdżając na rekolekcje, nie zapomnij wziąć ze sobą: Pisma Świętego, różańca, sercańskiego krzyżyka (jeśli je posiadasz), legitymacji szkolnej (dowodu osobistego), notatnika, długopisu, śpiwora (pościeli), pantofli, stroju kąpielowego (jeśli chcesz pojechać do aquaparku). Na rekolekcje prosimy nie zabierać cennych przedmiotów. Za zagubienia organizatorzy nie biorą odpowiedzialności.

Uczestnicy rekolekcji bezpłatnie korzystają z pobliskiej wypożyczalni sprzętu narciarskiego. Gwarantuje ona dobrej klasy sprzęt narciarski zarówno dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z nartami, jak i dla zaawansowanych narciarzy. Dla tych, którzy pragną uczyć się jeździć na nartach czy snowboardzie Księża Sercanie organizują na każdym turnusie szkółkę narciarską prowadzoną przez doświadczonych narciarzy.

Z wszelkimi wątpliwościami i pytaniami można się zwrócić do organizatora: ks. Bogdan Kuta, Koszyce Małe, ul. Główna 45, 33-111 Koszyce Wielkie, tel.: 0 604 272 202.

Turnusy rekolekcji na nartach:
18 -25 stycznia 2014 r.
25 stycznia – 1 lutego
1-8 lutego
8-15 lutego
15-22 lutego
22 lutego – 1 marca
1-8 marca

Zgłoszenia i więcej informacji znajdziecie TUTAJ.
 


liczba odsłon: 1681 | dodano: 2014-01-04 19:26:11

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook