Dziś: poniedziałek, 27 maja 2024
Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Muzyka
AmenBand dla ŚDM Kraków 2016

2 listopada 2014 r. w PR III Polskiego Radia oraz w programie "Miedzy ziemią a niebem" TVP 1 miała miejsce premiera najnowszej płyty zespołu AmenBand "Reaktywacja". Płyta jest cegiełką na rzecz projektu Bilet dla Brata w ramach ŚDM Kraków 2016 oraz dzieło ewangelizacji poprzez muzykę realizowane wśród młodzieży przez Fundację im. Andrzeja Cudzicha.

Więcej…

 
Premiera singla "Życie"

26 kwietnia o godzinie 19.00 odbyła się internetowa premiera singla „Życie”. Utwór promuje płytę ​"Możesz więcej", najnowszy krążek​krakowskiego franciszkanina o. Łukasza Buksy OFM​. Płyta​ jest częścią ogólnopolskiego projektu konferencji i koncertów kierowanych do młodzieży gimnazjalnej i licealnej. Na płycie gościnnie występują raperzy Arkadio i Kolah. Tego samego dnia pod adresem www.buksalukasz.pl została uruchomiona strona projektu.

Więcej…

 
Benedyktynki w czołówce listy przebojów "Billboardu"

Siostry benedyktynki Maryi Królowej Apostołów od kilku lat podbijają świat chorałem gregoriańskim, renesansową polifonią i klasycznym repertuarem kościelnym. Ich najnowszy album z muzyką wielkanocną (Easter at Ephesus) utrzymuje się na pierwszej pozycji listy pisma "Billboard" wśród utworów tradycyjnej muzyki klasycznej. Jest też bestsellerem w internetowej księgarni Amazon.

Więcej…

 
Cztery Pory Życia - Pro-Life

W trosce o ukazanie wartości człowieka i jego życia od poczęcia do naturalnej śmierci w Pelplinie powstało Oratorium „4 Pory Życia - Pro life”. Kompozycja została napisana przez młodzież i studentów z zespołów "Na cały Głos" z Pelplina, który działa przy diecezjalnym Radiu Głos oraz "Nieboskłonni" z Tczewa, który działa przy parafii św. Maksymiliana Kolbego.

Więcej…

 
Nowy teledysk rapującego kleryka

Adam Bilski, kleryk wrocławskiego seminarium nagrał właśnie teledysk do rapowej piosenki pt: „Dzięki Bogu i...”. „Jest to dziękczynienie Bogu, ludziom i wielu sytuacjom, dzięki którym odkryłem Jego obecność w moim życiu. Pragnę się podzielić tym teledyskiem, by inni ludzie odkryli to, że Bóg działa w ich życiu, nawet pośród wielu zawirowań” – mówi kl. Adam. W utworze opowiada m.in. o wychowaniu przez głuchych rodziców.

Więcej…

 
Nowy teledysk Patrycji Markowskiej do filmu o aniołach

Patrycja Markowska zadebiutowała na wielkim ekranie w filmie "Piąte: nie odchodź" Katarzyny Jungowskiej. Obraz ten opowiada o nastoletniej dziewczynie, która jest przekonana, że rozpoznała swojego Anioła Stróża. W obsadzie zobaczymy też Grażynę Szapołowską, Łukasza Simlata, Daniela Olbrychskiego i utalentowaną aktorkę młodego pokolenia – Michalinę Olszańską. Prezentujemy oficjalny teledysk Patrycji Markowskiej do tytułowej piosenki „Piąte: nie odchodź”. Film pojawi się w kinach 13 marca. 

Więcej…

 
"Mocni w wierze" – najlepszą chrześcijańską płytą 2014 r.

Debiutancki album muzyczny zespołu „Mocni w wierze” uznany został za najlepszy w 2014 roku w plebiscycie portalu „Chrześcijańskie Granie”. Kilkudziesięcioosobowa grupa „miłośników muzyki i Boga” z Olsztyna wykonuje tak zwaną muzykę uwielbieniową, dzieląc się z innymi swoją pasją, radością i wiarą podczas wyjątkowych koncertów, pełnych multimedialnej scenografii, efektów dźwiękowych i wizualnych.

Więcej…

 
Narkotyki, modlitwa, wyzwolenie w mrocznym klipie Poisona

Autentyczna historia narkomana, który dzięki bożej interwencji kończy z nałogiem, to motyw przewodni teledysku Poisona do utworu „Choćby nam mówili”. Premiera odbyła się 15 grudnia - prawie 3 lata po publikacji jego ostatniego mixtape'a.

Więcej…

 
Wyznanie wiary w rytmie hip-hopu!

Po przesłuchaniu dwudziestu utworów następuje minuta ciszy. Co ukryte jest po niej? To bonus, który znaleźli tylko nieliczni koneserzy tego typu "smaczków" dodanych do płyty. Utwór jest inspirowany wyznaniem wiary. „Niech ludzie wiedzą, niech to dotrze do wielu, to moje Credo, więc słuchaj Izraelu...”

Więcej…

 
Kolędowo-pastorałkowa płyta Golec uOrkiestry już „złota”

W ciągu zaledwie trzech tygodni od ukazania się nowy album Golec uOrkiestry, będący rejestracją koncertu kolęd i pastorałek w bazylice na Jasnej Górze, osiągnął status złotej płyty. W Polsce warunkiem uzyskania przez płytę tej kategorii jest osiągnięcie przez nią progu sprzedaży w wysokości 15 tys. egzemplarzy CD.

Więcej…

 
Nowa płyta chóru Uniwersytetu Papieskiego

Ukazała się nowa płyta chóru Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie Psalmodia. Krążek „Pater Noster – Otcze nasz” poświęcony jest twórczości Romualda Twardowskiego. Publikację zaprezentowano 18 listopada.

Więcej…

 
Reaktywowany zespół AmenBand nagrał płytę

Młodzi muzycy z chrześcijańskiego zespołu AmenBand nagrali mini-album, będący kontynuacją działalności znanego zespołu założonego przez wybitnego kontrabasistę i kompozytora, zmarłego w 2003 roku Andrzeja Cudzicha. Płyta „Reaktywacja” – zawierająca cztery utwory – stanowi „cegiełkę”, za pomocą której wesprzeć można m.in. projekt „Bilet dla Brata” w ramach Światowych Dni Młodzieży 2016 w Krakowie.

Więcej…

 
Nowa płyta Arki Noego podbija serca słuchaczy

Blisko ćwierć miliona wyświetleń teledysku do utworu „Nieidealna”, a „Rozpędzony” wśród nowości w zestawie Listy Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. A od premiery płyty „Petarda” nie minęły jeszcze dwa tygodnie.

Więcej…

 
Nowy singiel i teledysk Strony B!

We wtorek 30 września światło dzienne ujrzał pierwszy, oficjalny klip do utworu „i”, a zarazem singiel zapowiadający nową płytę zespołu Strona B.

Więcej…

 
Malchus – nadchodzi „Dom Zły”

1 sierpnia 2014 r. miał premierę teledysk do piosenki „Dom Zły”. Promuje on najnowszą płytę metalowej kapeli Malchus. Na polskiej scenie muzycznej niewiele jest dobrych zespołów, które pozytywny przekaz łączą z naprawdę ciężkim brzmieniem. Malchus jest jednym z nich. Właśnie zarejestrował materiał na nową płytę. Jest już okładka. Potrzebny jeszcze wydawca, a jesienią będziemy mogli usłyszeć efekt finalny.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 48424 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook